Україна заговорила до світу від серця до серця, — владика Борис Ґудзяк
В Українському католицькому університеті відбулась зустріч друзів університету з владикою Борисом Ґудзяком, архиєпископом Філадельфійської архиєпархії УГКЦ. Зустріч пройшла під гаслом підтримки студентів університету та волонтерських ініціатив для перемоги України. Модерував дискусію проректор УКУ, історик Олег Турій.
Розпочали подію зі спільної молитви у храмі Святої Софії Премудрості Божої за українських воїнів та перемогу у війні.
Друзі УКУ на богослужінні в храмі Святої Софії -Премудрості Божої
Отець Олексій Саранчук на богослужінні
Президент УКУ владика Борис Ґудзяк подякував багатолітнім друзям УКУ, викладачам та студентам, які з перших днів повномасштабної війни невтомно працюють, волонтерять та роблять усе можливе задля перемоги України. «Україна — один великий вулик, де кожна бджілка знає свій шлях, свою дорогу, завдання. І без якогось особливого гамору виконує те, що може і те, що потрібно. Це унікальний момент! Ще не було в людській історії такої події, феномену, народу, який був би настільки в центрі світової уваги. Очевидно, частково завдяки сучасним технологіям. Однак можна мати технології, піар, але потрібен зміст. І Україна сьогодні подає змісти і це найважливіше», — вважає президент УКУ.
Президент Українського католицького університету владика Борис Ґудзяк
Про масштабний проєкт розвитку глобального університету та міжнародну мережу солідарності і стратегічного партнерства, які УКУ ініціював з початком війни, розповів Олег Турій.
Владика Борис Ґудзяк та проректор УКУ, історик Олег Турій
Подаємо кілька тез із дискусії з владикою Борисом Ґудзяком.
- Є 20 воїн у світі, де якийсь агресор нападає чи якийсь сусід тлумиться. Але саме до війни в Україні прикута увага всього світу. Це війна добра і зла. Це біблійна війна Давида з Голіафом. Тут Христа розпинають і він іде такою хресною дорогою, де зберігається людяність. Українці відрізняються від того чорта лисого, який сидить за десятиметровим столом. Від президента до дітей, від солдатів до бабусь, які банками помідорів збивають дронів. Це нові символи. Але символи не мають значення без змісту. І українці цей зміст представляють.
- Україна представлена як герой у світовій спільноті. Гуманно, з людським обличчям, а російський агресор — як воєнний злочинець. Міжнародні медіа реконструюють воєнні злочини росії і показують їх світові. Преса виконує надзвичайну роль зараз.
- Тема, яку піднімають українці, зокрема науковці, — те, що східноєвропейські студії, славістика, вивчення радянського союзу і пострадянського простору є на 90 % вивченням російських студій. Завдання України зараз — змусити ці російські студії зробити іспит совісті. Бо вони були не праві. Ніхто цього чітко не передбачив. Ціла сфера потребує сьогодні українського голосу.
- Запрошуйте ваших партнерів зараз до України. Бо одна річ читати про війну, а інша — бути в Бучі, в Ірпені, Києві, зустрітися з пораненим.
- Ще ніколи світ не був такий українським. Ми сьогодні є донорами нових сенсів для Європи, для світу. Ви є донорами. І це треба глибоко усвідомити.
Також друзі УКУ поділилися своїми роздумами про важливість освіти в сучасному контексті та перспективи відбудови України у післявоєнний період.
Тарас Кицмей, співвласник і член ради директорів компанії SoftServe
«Наше майбутнє в креативній індустрії. Нові технології. Моральність теж пов’язана з освітою. Без освіти ми нікуди, тому важливо її підтримувати, як це роблять усі суспільства».
Ірина Демкура, співвласниця ТЦ «Атріум», президентка ГО «Ділові українські жінки»
«У цей складний час ми формуємо абсолютно нову Україну і, мені здається, символом нової України є воля і свідомість нової формації українців. Тому сьогодні як ніколи важлива освіта. Кожна людина має розуміти історію України, як державу формувати, піднімати її і робити такою, щоб наша земля служила майбутнім поколінням українців».
Лідія Білас, співзасновниця та керуюча партнерка Креативної міжнародної дитячої школи, сенаторка УКУ переконана, що нашим обов’язком зараз є виховання нового покоління українців, яке зможе вилікувати Україну і світ: «Просто відбудовувати інфраструктуру, те, що зруйновано фізично, — важливо. Але пріоритет, в який маємо інвестувати, — освіта. Тому що тільки ціннісне покоління, яке відповідає за наслідки своїх дій та може побудувати причинно-наслідкові зв’язки, зможе вивести країну на новий рівень».
Ярослав Рущишин, народний депутат України, почесний сенатор УКУ
Ярослав Рущишин, народний депутат Україні, почесний сенатор УКУ, вважає, що освіта важлива і з погляду конкурентоспроможності українців на світовій арені, і в контексті майбутнього України: «За що боротися та воювати, якщо не за майбутнє? Майбутнє — це наша культура і освіта. Це те, що хоче знищити наш ворог. Тому дуже важливо, щоби ми над цими аспектами працювали».