Україна, а саме Львів, вперше прийме Колоквіум європейських парафій

9 липня 2019

Львів прийматиме 30-й, ювілейний, Колоквіум європейських парафій (СЕР), що об’єднує священників і мирян, які хотіли б надати більш динамічного життя своїм парафіям. Ювілейний СЕP відбуватиметься з 27 липня по 1 серпня 2019 року у Львові на тему «Хто допоможе нам бути християнами у сучасній Європі?»

Україна, а саме Львів, вперше прийме Колоквіум європейських парафій

Очікується прибуття понад 150-ти учасників з Європи та стільки ж представників з українських греко-католицьких парафій.

Гасло форуму: «Чи можуть відмінності нас об’єднати?»

Дискусії Колоквіуму відбудуться з таких питань:

1. Папа Франциск та Його бачення сучасної Церкви (вибрано Римського архиєрея, бо він є церковним провідником, який найбільш відважно пропонує конкретні кроки для практичного християнського життя в нинішніх секулярних умовах);

2. Притча про блудного сина (Одна з найвідоміших притч, яка міститься в Євангелії від Луки 15:11–32. Сюжет цієї притчі у символічній формі ілюструє взаємовідносини між людиною та Богом. Наголос повинен бути на особі Старшого брата, який грає роль «праведного християнина, що перешкоджає невоцерковленим почуватися вільно в Церкві»);

3. Гідність кожної людини. Хто допоможе нам бути християнами у сучасній Європі? (Один із головних викликів для сучасних християн — вийти зі своїх храмів, щоб зустрічатися із всіма людьми, не осуджуючи нікого, всім пропонуючи Христову любов).

Президент CEP о. Антоніо КасарПрезидент CEP о. Антоніо КасарКоментуючи вибір України місцем проведення європейського парафіяльного саміту у 2019 році, Президент CEP о. Антоніо Касар наголосив: «До цього часу Колоквіуми Європейських парафій відбувався лише у країнах західної Європи. Після падіння комуністичної системи настала можливість і для країн східної Європи, в тому числі і для католиків східного обряду з України, брати участь у такому релігійному саміті. Життя у східній Європі дуже відрізняється від того, що ми маємо у західній Європі, відрізняється воно і в релігійному плані, тому нам надважливо ознайомитися не лише з релігійним життям українських парафій, але й побачити стиль вашого буття, вашу культуру, традиції, звичаї. Нам важливо почерпнути від вас те, чого немає у нас і поділитися з вами тим, що маємо ми».

У рамках проведення СЕР у Львові вечорами відбуватимуться «Свята нації», де групи з різних країн зможуть представити свої «національні родзинки».

Колоквіум Європейських парафій має і молодіжний вимір. Зустріч-2019 в Україні не буде винятком. У Львів прибуде активна парафіяльна молодь з Європи. Учасники молодіжної програми матимуть свої заходи в основному в приміщенні Центру Митрополита Шептицького Українського католицького університету.

«Український оргкомітет СЕР зробить усе, щоб така релігійна зустріч європейського масштабу у Львові стала не лише успішним релігійно-суспільним заходом, але й внесла нові акценти у вже традиційні зустрічі Колоквіуму. Проведення СЕР у Львові благословив митрополит Української Греко-Католицької Церкви Ігор Возьняк», — наголосив Ігор Матушевський.

Довідка

Маргарет Майер, фонд "Реновабіс"Маргарет Майер, фонд "Реновабіс"Рух християнських парафій під назвою (СЕР) — Колоквіум європейських парафій — започатковано 1961 року. Кожні два роки представники католиків різних країн Європи збираються на конгрес, у якому беруть участь єпископи, священики, богослови і активні миряни, щоб обговорити питання: як бути добрими християнами в сучасному світі, як передати віру наступним поколінням, як шукати нові форми євангелізації, як оживити парафії? Цей рух розпочався в РКЦ в 1963 році, останніми десятиліттями до нього долучилися і греко-католики України, Румунії Угорщини. Зараз в ньому представлені 35 країн.

Із 2005 року у форумах CEP від УГКЦ бере участь делегація Фонду святого Володимира зі Львова. Саме цей Фонд на чолі з Ігорем Матушевським та Лесею Крип’якевич взяв на себе відповідальність разом з Президією Колоквіуму європейських парафій стати співорганізатором CEP у Львові в 2019 році. Проведення колоквіуму у Львові відбувається за підтримки БФ Фонду «Реновабіс». Відповідальною за цей напрямок є Маргарет Майєр.

За матеріалами Релігійно-інформаційної служби України