У Жовкві відбувся Форум соціального служіння

6 листопада 2023

Форум соціального служіння «Рятувати попри все» — захід, який обʼєднав духовенство, парафіяльних волонтерів та людей, які готові розвивати соціальне служіння Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ.

У Жовкві відбувся Форум соціального служіння

Як було зазначено у Декреті правлячого архиєрея Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ владики Михаїла Колтуна, проведення Форуму соціального служіння відбулося відповідно до Стратегії розвитку соціального служіння УГКЦ, затвердженої Синодом Єпископів УГКЦ (Перемишль, 7–15.07.2022 р.) та проголошеної Декретом Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ (Вих. ВА 22/235 від 09.09.2022 р.).

Захід розпочався спільною молитвою у храмі Святого свщмч. Йосафата, яку очолив владика Михаїл Колтун, єпископ Сокальсько-Жовківський, у співслужінні синкела соціального служіння о. Степана Макара та інших священнослужителів. Про це повідомляє пресслужба БФ «Карітас Жовква».

Владика Михаїл наголосив, що світ у якому ми живемо — це світ спілкування Бога через ближнього. «Ми маємо виражати вдячність через ближньгго, щоб на кожний крок нашого життя ми були охочі йти за Христом і приносити свою службу Богові», — сказав архиєрей.

Перша дискусійна панель «Я тебе не покину» передбачала взаємодію духовенства та волонтерів, які активно допомагають в часі війни та наближають нашу перемогу. До обговорення долучилися: о. Степан Макар, директор БФ «Карітас Жовква УГКЦ», о. Василь Іванюк, директор «Карітас Краматорськ», с. Матеуша Тринда, настоятелька Делегатури згромадження сестер Св. Домініка, Марина Зеленська, переселенка та волонтерка. Модератором дискусійної панелі став владика Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ.

«Зможу я чи ні?» — тема другої дискусійної панелі, модератором якої став Юрій Булик, бізнес-тренер, засновник щорічної Міжнародної конференції «Соціальна відповідальність бізнесу». Спікерами дискусійної панелі стали: о. Михайло Бакай (директор БФ «Карітас Підкамінь, о. Володимир Ващук, парох храму Пресвятої Богородиці — Владичиці України УГКЦ м. Червоноград, о. Володимир Мартинюк, сотрудник храму Св. влкм. Юрія м. Рава-Руська, о. Назарій Федишин, адміністратор храму Св. Миколая у с. Трудолюбівка, та с. Наталія Мельник, представниця Згромадження сестер Пресвятої Родини.

Організатори конференції від БФ «Карітас Жовква» мали за приємність бачити парафії, які беруть участь у проєкті та отримали фінансування на соціальні ініціативи у своїх парафіях. Також до форуму долучилися парафіяльні Карітаси Сокальсько-Жовківської єпархії, такі як Карітас Броди, Карітас Радехів, Карітас Лопатин та Карітас Соснівка.

«Кожен присутній дискусійної панелі має неабиякий вплив на суспільство, тому важливо чути та аналізували виклики, які зʼявляються перед нами. А ще ми дуже цінуємо такі спільні зустрічі, адже вони гуртують усіх нас!» — зазначили організатори Форуму.

Захід відбувся у межах проєкту «Соціальне служіння УГКЦ» за підтримки Благодійного канадського фонду «КНЕВА» та «Реновабіс».