У Жовкві відбулася зустріч владики Михаїла Колтуна із родинами полеглих воїнів та тих, які зникли безвісті

24 травня 2023

У суботу, 20 травня 2023 року, у Жовкві відбулась зустріч владики Михаїла Колтуна, єпарха Сокальсько-Жовківського, із родинами полеглих воїнів та тих, які зникли безвісті.

Зустріч розпочалася із вступного слова п. Наталії Дубчак, яка працює у Департаменті військового капеланства УГКЦ і допомагає об’єднувати знедолені душі власним прикладом, бо сама перенесла втрату сина. Про це повідомляє пресслужба Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ.

Після вступного слова розпочалася молитва за полеглих воїнів, яку очолив владика Михаїл Колтун, єпарх Сокальсько-Жовківський та керівник Департаменту військового капеланства УГКЦ, у співслужінні місцевого духовенства.

«Ми переживаємо смерть тих, з якими пов’язали наше життя і світ. Це велике випробування нашої любові у житті і в цьому випробуванні ми зібрали вас. Ми хочемо заявитися з вами перед всемогутнім і справедливим Богом, не зважаючи на те, що Бог допустив смерть дорогих нам людей. Бог супроводжує всіх нас у житті і не залишає навіть в найтрудніших хвилинах, він єднає нас у світі нашого життя, а віра вчить нас бути чуйними один до одного», — мовив на початку свого слова владика Михаїл, пояснюючи мету цієї спільної молитви.

Відтак проповідник поділився власними спогадами про міжнародне військове паломництво до Люрду (Франція). «Я повернувся з паломництва з Люрду з нашими військовими, де було 38 держав світу, щоб ми всім світом молилися. Кульмінаційним дійством для всіх нас стала молитва за загиблих. Весь світ шанує пам’ять загиблих. Ми разом єдналися у молитві і Україна кілька років поспіль бере у цьому участь», — розповів архиєрей.

Далі єпарх Сокальсько-Жовківський ствердив, що для того, щоб бути патріотами, нам усім треба поставити перед собою запитання: «Як ми любимо свою Батьківщину?» «Християнська геройська любов має бути виявлена один до одного. Господь не хоче смерті, але щоб ми жили в любові. Ми хочемо відкрити себе одні одним і єднати зусилля, щоб вічна пам’ять за наших воїнів і вічний заповіт, який Господь напоминає кожному з нас — „Любити Бога понад усе, а ближнього, як самого себе“ — сповнити у житті. Ми повинні дбати про померлих так, як за живих».

«Нехай наша молитва і віра відкриють нам розуміння, щоб, молячись за померлих, ми отримали силу для життя», — звернувся до присутніх на завершення владика Михаїл.

Після молитви за полеглих, о. Ярослав Малиш виголосив молитву за всіх безвісти зниклих і їх родини.

«Наша мета завжди щось єднати. Значення слова „Церква“ означає „спільна справа“. Нас всіх об’єднує велика любов і віра. Коли ви тримаєте фотографії своїх рідних — це наше спільне. Попри все, мусимо об’єднуватися в Церкві і житті, яке продовжується. Думка про безвісті зниклих для матерів і дружин — це невизначеність, біль, але також і надія. Нехай Господь подасть добру вістку», — сказав о. Ярослав.

Зустріч продовжидася у конференц-залі Міської ради, де для родин Героїв була приготова мистецька програма.