У Вроцлавсько-Кошалінській єпархії постала нова парафія

17 листопада 2022

У неділю, 13 листопада 2022 року, єпарх Вроцлавсько-Кошалінський владика Володимир Р. Ющак очолив Божественну Літургію у м. Битомі (Польща). У цьому місті Горішньої Сілезії літургійне життя розпочалося у квітні цього року.

У Вроцлавсько-Кошалінській єпархії постала нова парафія

Душпастирем місцевої греко-католицької громади є о. Тарас Яворський, який прибув до Польщі з Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ в Україні. Завдяки відкритості єпископа Ґлівіцького Яна Копца та зичливості місцевого латинського пароха Євгена Ґоґолінського, бірітуаліста та учня покійного о. мітрата Христофора Станецького, Божественна Літургія відбувається кожної неділі о 10:00 год. у долішньому костелі Святої Варвари за адресою: м. Битом, вул. Хелмонського, 18. Про це інформує пресслужба Вроцлавсько-Кошалінської єпархії УГКЦ.

Під час Архиєрейської Божественної Літургії, в якій взяло участь понад сто осіб, владика Володимир звернувся зі Словом Божим до учасників моління. Беручи до уваги недільне Євангеліє, єпископ звернув увагу на потребу постійно жити згідно з Христовим вченням. Закінчення людського життя є звичайно таким, як і цілий пройдений людиною життєвий шлях. Тому християнин не повинен дозволяти собі моральні полегшення та компроміси у щоденному житті. Про це та про потребу служіння ближньому потрібно пам’ятати кожного дня, не залежно від обставин, в які закине нас доля. Забувати про це не може ніхто, також і громадяни України, які з причини війни опинилися поза своєю Батьківщиною.

Також під час свого звернення до вірних владика заявив, що на прохання о. Тараса Яворського вирішив офіційно утворити в Битомі греко-католицьку парафію під покровом св. великомученика Димитрія. Після цього отець Тарас прийняв з рук владики Декрет започаткування нової парафії у м. Битомі. Таким чином, саме о. Тарас Яворський став першим адміністратором новоутвореної парафіяльної спільноти.

Літургія завершилась традиційним «Многоліттям», молитвою за Україну «Боже великий, єдиний» та спільною фотографією парафіяльної спільноти з владикою та присутніми священниками і семінаристами. До фотографії приєдналася також сенаторка Галіна Б’єда, яка від початку війни в Україні безперервно підтримує українську спільноту у Горішній Сілезії.

Варто також зазначити, що отець Тарас Яворський, окрім Битома, кожної неділі служить Божественну Літургію у містах Рибнику та Руді Шльонській — Новий Битом. На території Горішньої Сілезії греко-католицькі Божественні Літургії служаться кожної неділі в Катовіцах, в Тихах, в Ґлівіцах і Сосновцу. До Катовіцького деканату, крім згаданих парафій, належать також парафії в Ченстохові, Ополю і душпастирства в Бжеґу та Любліньцу.