У Вільнюсі розпочався семінар для духовенства, присвячений 400-літтю від дня мученицької смерті святого Йосафата Кунцевича

30 травня 2023

Сьогодні, 30 травня 2023 року, у Вільнюсі (Литва) розпочався духовно-формаційний семінар Пасторально-міграційного відділу для душпастирів, які опікуються вірними Церкви в тих країнах, де немає церковних структур УГКЦ.

Тема XII сесії семінару: «Святий Йосафат — апостол духовного єднання. Актуальність його постаті у 400-й рік від дня мученицької смерті». Про це інформує пресслужба Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.

У заході беруть участь 29 священників з 16 країн.

На початок зустрічі Голова ПМВ владика Степан Сус привітав всіх душпастирів і закликав у ці дні в особливий спосіб вдивлятися в постать св. Йосафа та вчитися від нього, адже саме місце проведення семінару є місцем служіння та перебування св. Йосафата.

На завершення свого звернення єпископ передав вітання від Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава і запевнив, що у думках і молитвах він сьогодні перебуває з учасниками семінару.

Варто зазначити, що святий Йосафат Кунцевич, уродженець української землі, прожив у Литві 21 рік, з них 13 — у Вільнюському василіанському монастирі Пресвятої Трійці. Він є автентичним апостолом єдності Литви, України, Польщі та Білорусі.