У Варшаві відбулася ІІІ сесія Синоду Єпископів Перемишльсько-Варшавської митрополії

29 листопада 2023

У понеділок, 27 листопада 2023 року, у приміщеннях монастиря Успення Пресвятої Богородиці ЧСВВ у м. Варшава (Польща) відбулася ІІІ сесія Синоду Єпископів Перемисько-Варшавської митрополії.

Як повідомляє Секретаріат Синоду, у засіданнях взяли участь архиєпископ Євген Попович, митрополит Перемишльсько-Варшавський, єпископ Володимир Ющак, ЧСВВ, єпарх Вроцлавсько—Кошалінський, єпископ Аркадій Трохановський, єпарх Ольштинсько-Ґданський.

ІІІ сесія Синоду Єпископів почалася зі спільної молитви. У першій частині робочої зустрічі владики обговорили постанови Синоду Єпископів УГКЦ та прийняли рішення щодо реалізації постанов Декрету Синоду Єпископів УГКЦ на митрополичому рівні та на рівні поодиноких єпархій. Зокрема, у кожній єпархії буде реалізована програма «Зцілення ран», яка стосуватиметься сімей, лікування ран, з окремим зверненням уваги на біженців та вбогих. Владиками було прийнято рішення відносно здійснення душпастирського плану в Перемисько-Варшавській митрополії на 2024 рік. Серед цього обговорено проєкт проведення прощі до Ярославської ікони «Милосердя Двері» та до Пратулина у зв’язку зі 150-ю річницею смерті пратулинських мучеників.

У другій частині робочої зустрічі владики вислухали звіти та рекомендації з діяльності існуючих структур, установлених Синодом Єпископів Перемишльсько-Варшавської митрополії. Прийнято звіт о. Богдана Панчака щодо діяльності Духовної семінарії в Любліні, звіт о. Івана Піпки щодо діяльності «Братства Сарепта», звіт о. Петра Павлище щодо діяльності Між’єпархіального церковного трибуналу, звіт п. Ярослава Вуціка про діяльність Регентського інституту, звіт о. Роберто Роси про діяльність військового капеланства, звіт о. д-ра Ярослава Романа про діяльність Митрополичої катехитичної комісії, звіт о. Богдана Степана про діяльність Митрополичої комісії у справах соціальних комунікацій, звіт п. Богдана Тхора про стан видавництва «Благовіст» та прийняли письмовий звіт про діяльність Літургійної комісії від о. Петра Кушки, ЧСВВ. Окрім прийняття звітів, єпископи ознайомилися з рекомендаціями і визначили напрямки праці на майбутнє. Окремо відбулося обговорення праці над виданням польською мовою Катехизму УГКЦ «Христос — наша Пасха».

Третя сесія Синоду Єпископів Перемисько-Варшавської митрополії закінчилася спільною молитвою.