У церкві Блаженних свщмч. Станіславівських Симеона Лукача, Григорія Хомишина та Івана Слезюка у м. Галич відтепер можна отримати повний відпуст
У неділю, 28 липня, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин здійснив архипастирський візит у парафію Блаженних священномучеників Станіславівських Симеона Лукача, Григорія Хомишина та Івана Слезюка, що у м. Галич, однойменного протопресвітеріату, під час якого уділив дияконські свячення піддиякону Руслану Копею. Цьогоріч моління у парафії стали особливими, оскільки Апостольська Столиця надала даному місцю право повного відпусту.
Цього дня владику Володимира Війтишина теплими словами на церковному подвір’ї зустрічали діти й молодь, а також душпастирі на чолі з о. Ігорем Броновським, парохом храму й протопресвітером Галицьким, який запросив архиєпископа очолити моління. Про це розповідає Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.
Під час Архиєрейської Літургії єпископу співслужив о. Ігор Броновський, місцевий парох, о. Віталій Токар, судовий вікарій Івано-Франківської архиєпархії, священнослужителі Галицького протопресвітеріату й запрошені душпастирі.
Джерело вічної радості — спілкування із Творцем
У часі богослужіння митрополит Володимир звернувся до присутніх із проповіддю: «У сьогоднішньому Євангелії розповідається про подію, як Спаситель вигнав цілий легіон злих духів із двох гадаринських біснуватих, які жили у гробницях і були такі люті, що „ніхто не міг перейти тією дорогою“. Знаємо, що людина була створена Господом Богом безгрішною і святою, а після гріхопадіння втратила живе спілкування зі своїм Творцем».
Як мовив архиєрей, гріховні пристрасті являють собою моральні недуги й хвороби людської душі, тому зміст християнського життя полягає у відновленні втраченого прародичами спілкування з Богом. У ньому, власне, полягає джерело вічної радості, як на землі, так і в небі.
Потреба у Божій допомозі
«З особливою силою ці моральні немочі виявляються у людини, коли вона розпочинає свою дорогу до Бога, тоді пристрасті під дією злих духів повстають з особливою силою, щоб перешкодити осягнути спасіння. Для того, щоб було легше боротись зі злим духом, потрібно постійно пам’ятати, що в духовному житті кожному християнину потрібна Божа допомога, яка випрошується постійною молитвою», — зауважив архиєпископ.
За словами проповідника, хто мужньо, з Божою допомогою молитовно бореться з пристрастями злого світу, виконуючи заповіді Божі, той поступово очищає своє серце і в міру свого очищення наближається до Бога.
Урочистим моментом Літургії стали дияконські свячення піддиякона Руслана Копея. Чин поставлення диякона згідно з уставом відбувся після освячення Євхаристійних Дарів.
Надання повного відпусту
Після Служби Божої владика Володимир доручив судовому вікарію о. Віталію Токару зачитати Декрет про те, що Апостольська Пенітенціарія для збільшення побожності вірних і для спасіння душ, на прохання архиєпископа і митрополита Івано-Франківського владики Володимира Війтишина й пароха парафії надала можливість отримати повний відпуст вірним, які відвідають як паломники парафіяльну церкву Блаженних священномучеників Станіславівських Симеона Лукача, Григорія Хомишина та Івана Слезюка, що у м. Галич.
Декрет про надання можливості повного відпусту у парафії має силу на постійно, попри будь-які перешкоди.
Відпуст надається всім і кожному християнину, якщо вони щиро розкаються, висповідаються та приступлять до Святого Причастя, побожно відвідають як паломники дану парафіяльну церкву і там візьмуть участь в урочистих богослужіннях, або принаймні деякий час проведуть у побожних роздумах, завершуючи молитвою Отче Наш, Символом Віри й молитвою до Пречистої Діви Марії, а також до блаженних Симеона Лукача, Григорія Хомишина та Івана Слезюка. Відпуст також можна жертвувати за душі в чистилищі.
Повний відпуст надається в такі дні:
- Неділя Всіх святих українського народу;
- Остання неділя — липня у храмовий празник парафії;
- 22 серпня — у спомин блаженного Симеона Лукача;
- 8 вересня — Різдво Пресвятої Діви Марії;
- 8 листопада — празник святого Архистратига Михаїла;
- 2 грудня — у день спомину блаженного Івана Слезюка;
- 28 грудня — у день спомину блаженного Григорія Хомишина.
«Дорогі у Христі! Запрошуємо вас до цього святого храму, щоб користати тими благословеннями, які надані цьому храму, звеличуючи наших новомучеників», — мовив архиєпископ.
Подяка та освячення церковних дзвонів
Також з нагоди проголошення Декрету про надання повного відпусту у парафії архиєрей вручив привітальні грамоти парафіяльній спільноті й місцевій владі.
Згодом архиєрей нагородив о. Володимира Палія, сотрудника храму Різдва Христового м. Галич, хрестом з прикрасами за ревне служіння для вірних. Опісля духовенство і вірні молилися за Україну «Боже Великий, Єдиний».
Відтак вірних мирували освяченим єлеєм, а також поблагословили мощами блаженних мучеників. На завершення на подвір’ї храму митрополит Володимир освятив церковні дзвони й благословив парафіян свяченою водою.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ