У Товмачику освятили храм на честь місцевої чудотворної ікони Матері Божої

18 травня 2024

11 травня 2024 року владика Петро Голіней, єпископ-помічник Коломийської єпархії УГКЦ, очолив єпархіяльну прощу в с. Товмачик та освятив храм, побудований на честь Товмачицької ікони Божої Матері.

У Товмачику освятили храм на честь місцевої чудотворної ікони Матері Божої

На прощі були присутні священники та протопресвітери з усіх деканатів єпархії, як інформує пресслужба Коломийської єпархії УГКЦ.

Проща розпочалась із освячення церкви, а потім єпископ очолив Архиєрейську Божественну Літургію. «Світлом воскресіння має наповнитись весь світ, відкрившись на Божу любов. І ми що „в Христа хрестилися, у Христа одягнулися“ (Гал. 3, 7), покликані нести світло воскреслого Христа туди, де ще панує темрява гріха. Нести світло воскреслого так, як колись несли апостоли, про що ми чули в сьогоднішньому читанні Діянь Апостольських», — наголосив на початку своєї проповіді владика Петро Голіней.

Єпископ пригадав духовенству та вірним про подію зародження відпустового місця: «Ми сьогодні освятили храм в честь Пречистої Діви Марії, яка прославляється на цьому святому місці. Цей храм є теж великим знаком надії, якої нам дарує Христос і якою наповнила все своє життя Його і наша Небесна Мати. Перебуваючи у Божій надії, Марія пройшла своє святе і непорочне життя від Назарету до небовзяття, долаючи гіркі випробування тривоги і тяжких мечів, що раз у раз пронизували її душу. Марія співстраждала із своїм Сином, але ніколи не втрачала надії».

Не міг оминути своєю увагою єпископ реальності війни, яку переживає український народ. «Він змушений вести тяжку боротьбу за своє буття проти жорстокого ворога. У третій рік повномасштабної війни, коли бачимо жахливі приклади людського болю і горя, руйнувань і смертей, мимоволі відчуваємо атаку незчислених сумнівів, які здатні зруйнувати надію, а разом з нею вбити віру та розчавити любов. Тож тепер, більше ніж колись, прибігаймо до нашого Спасителя, щоб наповнитися Божими чеснотами. За посередництвом Його Матері — Пречистої Діви Марії, сповнені надією здолаємо як духовного так і фізичного ворога. Тож нехай ця святиня, освячена в честь Богородиці, стане місцем народження надії для тих, хто її не мав, відродження для тих хто її втратив, зміцнення для тих хто почав занепадати та утвердження для тих хто твердо надіється на Господа», - мовив проповідник на завершення.

Після Літургії були зачитані вітальні грамоти для тих осіб, які найбільше потрудилися для розбудови Богородичної святині в с. Товмачик. Пізніше духовенство здійснило на джерелі Чин малого освячення води.

Довідка

У селі Товмачик знаходиться цінна святиня. Це — храм Товмачицької ікони Пресвятої Богородиці. Згідно розповіді отця, цей храм був побудований в десятих роках нашого століття. Розташований він на самому краю села, безпосередньо біля джерела, історія якого розпочинається щонайменше 500 років тому. За переказами, на цьому місці один подорожній отримав розпорядження від Пречистої Діви збудувати церкву на Її честь. З того часу це місце завжди притягувало християн, які шукали Божої милості та заступництва Пресвятої Богородиці. Після виходу нашої Церкви з підпілля священики та вірні відновили спільну молитву на цьому місці, і тоді виникла потреба збудувати храм, який би приймав паломників.