У празник Богоявлення Господнього у Вроцлаві освятили води над Одрою

20 січня 2020

В день Господнього Богоявлення, яке популярно називається в народі Йорданом, була відслужена у вроцлавському греко-католицькому соборі Архиєрейська Божественна Літургія св. Василія Великого, яку очолив владика Володомир Ющак, єпарх Вроцлавсько-Ґданський. Розом з єпископом співслужили місцеві отці: парох о. Андрій Михалишин, о. Богдан Дрозд та о. Матей Деменюк. До співслужіння приєднався також о. Адам Лужняк, Генеральний вікарій Вроцлавської архидієцезії.

У празник Богоявлення Господнього у Вроцлаві освятили води над Одрою

Вроцлавський собор заповнили вірні, які цього дня дуже численно прибули до храму, щоб взяти участь у Службі Божій та у Великому Йорданському водосвятті. Поміж присутніми, крім місцевих парафіян, які до Вроцлава приїхали з України і тут знайшли для себе нове місце проживання, були також численні гості. Владика привітав між іншими ансамблі з Коломиї, які попередніми днями брали участь у Вроцлавській радісній коляді, яка була організована місцевим гуртком Об’єднання українців. До храму прийшли також представники влади Львова, які також вчора та передвчора були запрошені до радісного вроцлавського колядування.

Разом з усіма молився сьогодні ще брат Жан Даніель, член спільноти Тезе у Франції, який в часі Світової зустрічі молоді Тезе, був відповідальним за молодь з України. Брат залишився на один день довше у Вроцлаві, щоб бути учасником Йорданських святкувань. Владика Володимир подякував йому за те, що вроцлавський собор був одною з дев’яти святинь Вроцлава, в якій молодь з цілого світу могла молитись під час Світової зустрічі Молоді, організованої спільнотою Тезе.

Окремо владика Володимир Ющак привітав учасників римо-католицької прощі з Катовіц, які цілим автобусом приїхала спеціально на Вроцлавське водосвяття. Поміж присутніми було ще більше римо-католиків, які традиційно кожного року приходять до нашого собору, щоб спільно іти над Одру — вроцлавський Йордан, — та бути учасниками торжественного освячення води.

До прощі, яка вирушила з собору над Одру, приєднались також місцеві католицькі та протестантські єрархи. Римо-Католицьку Церкву представляв Вроцлавський архиєпископ і митрополит Юзеф Купни. Натомість, вроцлавські протестанти були репрезентовані Вроцлавським лютеранським єпископом Вальдемаром Питльом. Безпечний перехід з собору над ріку Одру забезпечувала вроцлавська поліція. В цьому році мало це особливе значення з огляду на те, що була це, майбуть, найбільш численна йорданська проща над Одру від початку вроцлавської традиції освячувати воду над цією рікою, а не в середині собору, тобто від 2003 року.

Над Одрою, у Сквері Дуніковскєґо, напередодні вроцлавськими парафіянами було приготовлене все потрібне до відслуження Великого Йорданського водосвяття. Владика Володимир Ющак, єпарх Вроцлавсько-Ґданський, та місцеві священники відмовили всі молитви на освячення води. На завершення торжества випущено в небо кілька голубів, які сьогодні символізують Святого Диха, який зійшов у вигляді голуба на Ісуса Христа, який прийняв хрещення в ріці Йордан з рук св. Йоана Хрестителя.

На завершення Йорданських торжеств у Вроцлаві владика Володимир Ющак подякував за присутність всім вірним та гостям, які прибули сьогодні до собору, а опісля над Одру. Прозвучало також радісне многоліття, після якого гості з України заспівали ще кілька колядок та щедрівок.

За матеріалами Вроцлавсько-Ґданської єпархії УГКЦ