У польському Мястку відбувся з’їзд парафіяльних лідерів задля обміну досвідом і зміцнення спільноти

1 жовтня 2024

28 вересня 2024 року в Мястку відбувся з’їзд парафіяльних лідерів, організований греко-католицькою парафією Свв. Володимира і Ольги. Цей захід зібрав представників з навколишніх парафій, які мали можливість обмінятися досвідом та обговорити важливі питання розвитку парафіяльного життя.

Зустріч розпочали Божественною Літургією, яку очолив владика Володимир Ющак, єпископ Вроцлавсько-Кошалінської єпархії УГКЦ, у співслужінні о. Василя Мельниковича, адміністратора парафії, о. Ярослава Романа, о. Маріуша Дмитерка, о. Павла Почекайла, о. Михайла Плеця, о. Романа Захарчишина, о. Михайла Іванціва. Про це повідомляє пресслужба Вроцлавсько-Кошалінської єпархії.

Далі учасники прослухали низку доповідей, які розглядали актуальні питання української громади в Польщі. Зокрема присутні обговорили роль українських лідерів у розвитку громади та відповідальність мирян за активне життя в парафії.

Першим доповідачем став проф. Роман Дрозд із темою: «Українські лідери у Польщі як чинник розвитку української громади. Історичний і сучасний контекст». У своїй презентації промовець дуже докладно розповів про лідерство сьогодні: як бути лідером і якими є його завдання, яким має бути майбутній український лідер. Після доповіді миряни задавали питання та отримували відповіді.

Другим доповідачем була д-р Лідія Заблоцька-Житка з темою: «Я і спільнота Церкви. Як бути разом для себе та інших?» У своїм виступі п. Лідія показала певні психологічні етапи, які повинен пройти лідер як особистість, щоби потім могти бути корисним спільноті і навпаки. Також розглянули різні види підтримки.

Далі слідувала музична пауза, яку забезпечив місцевий хор «Оберіг». Перша частина заходу завершилася спільним обідом.

По обіді ще з двома заключними доповідями виступили прот. д-р Руслан Марцішак та владика Володимир Ющак.

У своїй доповіді, темою якої була «Відповідальність мирян за парафіяльне життя і його розвиток», отець Руслан найперше нагадав, що Церква — це спільнота, яка йде до спасіння. Пізніше священник розказав, посилаючись на Парафіяльний правильник УГКЦ, які обов’язки мають виконувати миряни, щоб формувати цю спільноту.

На закінчення владика Володимир представив актуальні справи Церкви. За його словами, кожен вірний має інтегруватися у спільноту і запрошувати інших до її творення.

Насамкінець владика Володимир подякував всім мирянам за присутність, доповідачам за доповіді, організаторам за організаційну підготовку до з’їзду та побажав всім щасливо повернутися до своїх домівок.