У Павлодарі за участі владики Степана Суса посвячено українську церкву

30 серпня 2024

Під час свого душпастирського візиту у Казахстан Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус посвятив українську греко-католицьку церкву Святих верховних апостолів Петра і Павла у місті Павлодар.

У Павлодарі за участі владики Степана Суса посвячено українську церкву

«Вдячний Богові за сьогоднішній чудовий день у Павлодарі. Українці греко-католики, діти та внуки наших вимушених переселенців початку XX століття, попри все, зуміли зберегти віру в Бога, мову та українські традиції. Кілька років тому усі разом розпочали будівництво храму в Павлодарі, що став окрасою міста. І сьогодні ми його посвячуємо. Нехай віра у Бога та добрі вчинки нашої української греко-католицької спільноти Павлодара виходять поза межі цього храму, щоб інші, бачивши їх, також хотіли бути разом з українцями — мужнім народом та свідчили Бога тут, у Казахстані», — наголосив владика Степан Сус, як зазначає пресслужба Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.

З нагоди освячення церкви владика Степан очолив Архиєрейську Божественну Літургію, під час якої йому співслужили апостольський нунцій у Казахстані архиєпископ Джорд Панамтундила, митрополит Астани архиєпископ Томаш Пєта, єпископ-помічник архиєпархії Святої Марії в Астані владика Атаназіус Шнайдер і апостольський адміністратор для католиків візантійського обряду в Казахстані і Центральній Азії отець Василь Говера.

«Ми з вами переживаємо особливу подію, велике свято — ми поблагословили, освятили цей Божий храм, де ми з вами будемо зустрічатися і вже зустрічаємося з Богом. Ви тут мали маленьку каплицю, молились, починали з малої спільноти, але зросли, розвинулись і змогли збудувати храм», — звернувся єпископ Степан до парафіян під час проповіді.

Голова Пасторально-міграційного відділу наголосив, що жива Церква, жива спільнота, жива парафія, яка відчуває присутність Христа і дію Святого Духа, не може обмежуватись лише фізичними стінами будівлі, а хоче бути відкритою, свідчити, показувати добрий приклад іншим Церквам, релігіям, національностям, ділитись своєю вірою з іншими.

«Сьогодні молимося за мир і спокій в Україні, просимо Божої ласки, благодаті і мужності для усіх нас. Щоби ми всі, будучи тут, були вдячні цій країні, яка нас прийняла, яка прийняла наших батьків, дала нам шанс і можливості. Щоби ми збагачували її своєю присутністю», — закликав вірних УГКЦ владика Степан. Єпископ побажав, щоби кожен українець, переступаючи поріг цього храму відчував себе вдома. «Щоби кожен з нас, будучи тут, пам’ятав про тих, хто сьогодні береже мир. І щоби ми з вами старались бути добрими свідками Христа, і наше життя було найкращою проповіддю для інших», — резюмував архиєрей.

Довідка

У жовтні 1997 року до Павлодара на запрошення Голови українського товариства М. Паріпси приїхав єпископ Василь І. Медвіт, ЧСВВ, Апостольський Візитатор для греко-католиків у Казахстані та Середній Азії, щоб зустрітися з ініціативною групою, яка бажала організувати в Павлодарі греко-католицьку громаду. У квітні 1998 року до Павлодара для душпастирського служіння приїхали о. Іриней Бабинець, ЧСВВ та брат Анатолій Головчук, ЧСВВ. З дозволу місцевого римо-католицького єпископа Яна Павла Ленґі, богослужіння тимчасово проводилися в приміщенні костелу. Одночасно о. Іриней шукав будинок. Іриней шукав будинок, який можна було б переобладнати під храм.

15 серпня 1999 року в Павлодарі побували гості зі США Іван Буртик і Президент Українського конгресового комітету Америки Аскольд Лозинський. Магістр Іван Буртик, який уже двічі побував у Казахстані, пообіцяв знайти гроші для будівництва української церкви в Павлодарі, що й зробив найближчим часом.

У червні 2000 року о. Іриней придбав будинок і почав будівельні роботи. У двоповерховому будинку на першому поверсі розташувалася каплиця, а на другому житло для священика. 15 лютого 2001 року на свято Стрітення Господнього в каплиці відбулося перше богослужіння, яке провів о. Іриней Бабинець разом з о. Антонієм, римо-католицьким священиком. На відкритті був присутній також М. Паріпса, який привітав парафіян із новим храмом.

20 травня 2001 року єпископ Василь Медвіт разом з архиєпископом Мар'яном Олесем, Апостольським Нунцієм у Казахстані, та єпископом Томашем Петою, Апостольським адміністратором Астани, посвятив каплицю парафії Святих верховних апостолів Петра і Павла.

У листопаді 2001 року до Павлодара для душпастирського служіння приїжджає о. Іван Мислюк. У 2006 році настоятелем парафії став о. Ярослав Головчук. З 2012 по 2015 рік був співробітником парафії отець Роман Коцур. По сьогоднішній день продовжує своє служіння о. Ярослав Головчук.

У 2015 році після ремонту підвальних приміщень стало можливим відкриття недільної школи при парафії. Школа продовжує свою діяльність по суботах і неділях.