У Пармській єпархії Святого Йосафата відбулися реколекції для духовенства

3 листопада 2023

З 30 жовтня по 2 листопада 2023 року в реколекційному «Центрі Витанія» римо-католицької дієцезії Санкт-Петербурга в м. Луц (штат Флорида, США) відбулися щорічні реколекції для духовенства Єпархії Святого Йосафата із осідком в м. Пармі (штат Огайо, США).

У Пармській єпархії Святого Йосафата відбулися реколекції для духовенства

Цьогорічні реколекції були проведені о. Андрієм Онуферком, протосинкелом Єпархії Торонто та Східної Канади Української Греко-Католицької Церкви, і були зосереджені на темі плодів Святого Духа, що міститься в Посланні святого апостола Павла до Галатів 5, 22–23: «А плід Духа: любов, радість, мир, довготерпіння, лагідність, доброта, вірність, тихість, здержливість» (переклад о. Івана Хоменка, 3-го ЧСВВ). Про це повідомляє пресслужба Пармської єпархії Святого Йосафата.

На початку реколекцій отець Андрій наголосив, що в цих реколекціях є «два важливі учасники: Святий Дух і Ви», тобто кожен учасник. Святий Дух є Провідником реколекцій, а реколектант — лише фасилітатором.

Обговорюючи кожний із плодів Духа згідно святого апостола Павла, о. Андрій особливо акцентував на любові, яка походить від Самого Бога, Який є любов’ю, як пише святий апостол і євангелист Іван у своєму Першому посланні (див. 4,8). Реколектант зазначив, що ми, християни, покликані бути «іконами Божої любові у світі», як рівно ж говорив про «цілющу силу любові», «любов, як ліки», а також про важливість бути «знаком Божої любові до інших».

«Бог діє і сьогодні, — підкреслив о. Андрій, — а там, де є любов, там справді діє Святий Дух». Учасники реколекцій також мали можливість поділитися досвідом любові у власному житті.

Окрім єпархіальних священників, в реколекціях взяли участь владика Богдан Данило з Єпархії Святого Йосафата в Пармі УГКЦ, владика Павло Хомницький зі Стемфордської Єпархії УГКЦ та нововисвячений диякон Богдан Насипаний з церкви Покрову Пресвятої Богородиці УГКЦ м. Парми (штат Огайо, США).

У додаток до конференцій учасники реколекцій також взяли участь у Божественних Літургіях та інших богослужіннях, які були проведені англійською та українською мовами, а також мали можливість для сповіді та духовних розмов.