У Німеччині розпочався Собор Апостольського екзархату

9 листопада 2022

8 листопада 2022 року в м. Кевелар розпочався Собор Апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії на тему «Слухати — молитися — служити». Участь в Соборі беруть священнослужителі екзархату та делеговані миряни, яких було обрано на парафіяльних і деканальних передсоборових зборах.

У Німеччині розпочався Собор Апостольського екзархату

Метою даного Собору є пізнання актуального стану душпастирства в екзархаті, підготовка душпастирського планування, а відтак, подальший розвиток Апостольського екзархату. Про це інформує пресслужба Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії.

Собор молитовно було відкрито після молебня до блаженного о. Петра Вергуна, по завершенні якого було зачитано декрет про скликання Собору. А вже наступного дня, 9 листопада, після Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолив апостольський екзарх владика Богдан Дзюрах, розпочались робочі сесії, перед початком яких до священнослужителів і делегатів Собору через онлайн-зв’язок з вітальним словом звернувся Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ відзначив важливість даного Собору для Церкви. Беручи до уваги події війни в Україні, Предстоятель закликав застановитися над ними і запропонував три значущі кроки для душпастирювання. «Прийміть їх, як своїх братів і сестер. Зробіть все для того, щоб показати їм дорогу до Бога», — сказав Глава УГКЦ, говорячи про супровід тих, хто змушений був покинути рідну землю в часі війни.

Наступним кроком Блаженіший Святослав назвав лікування ран. «Не кожен хоче допустити стороннього до своїх ран. Господь дав у ваші руки особливі ліки — Святі Таїнства, — сказав архиєрей, звертаючись до священників, і продовжив — наш народ хоче чути слово надії, яка приходить від Господа Бога зі Святого Євангелія».

Третім важливим моментом душпастирства, за словами Отця і Глави УГКЦ, є сім’ї переселенців, яким він просив приділити особливу увагу і підтримати їх.

На завершення Блаженніший Святослав подякував владиці Богдану за підтримку, яку українці отримують від Апостольського екзархату на Батьківщині, завдяки пожертвам складеним доброчинцями в Німеччині та країнах Скандинавії. А відтак, усі учасники Собору отримали від Патріарха Святослава благословення на плідну працю для слави Божої та добра Церкви.

Потім було зачитано привітання Апостольського нунція в Німеччині архиєпископа Ніколи Етеровича та привітання від представника дієцезії Мюнстер РКЦ.

Після цього розпочались робочі засідання учасників Собору.