У Німеччині розпочалися «Католицькі дні» за участі владики Володимира Груци

30 травня 2024

У середу, 29 травня 2024 року, у м. Ерфурт (центрально-східна частина Німеччини) 103 раз розпочалися «Католицькі дні» («Katholikentag»).

У Німеччині розпочалися «Католицькі дні» за участі владики Володимира Груци

Цього року з благословення Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава делегатом від Української Греко-Католицької Церкви є єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир Груца у супроводі протодиякона Назарія Яруніва та економа Львівської архиєпархії о. Володимира Ольшанецького.

Цьогорічне гасло дискусійного майданчику католиків — «Людина миру має майбутнє». На нього зареєструвалося близько 20 000 учасників. Католицьке агентство з питань туризму (KNA) відповідає на найважливіші питання про цю християнську зустріч.

Що таке Katholikentag?

Християнська зустріч, яка зазвичай відбувається раз на два роки в різних містах Німеччини. Його організовує головна організація католицьких мирян — Центральний комітет німецьких католиків (ZdK). Приймаючою стороною завжди виступає місцева єпархія, в даному випадку єпархія Ерфурта на чолі з єпископом Ульріхом Неймайром. Katholikentag — це суміш фестивалю віри та дискусійного форуму для обговорення актуальних питань політики, церкви та суспільства. Вперше Католицький фестиваль відбувся в Майнці в 1848 році.

Хто буде серед учасників?

Окрім численних єпископів, у конференції візьмуть участь багато політичних знаменитостей, деякі з них — як учасники дискусії: федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр, федеральний канцлер Олаф Шольц, віце-канцлер Роберт Хабек, міністр закордонних справ Анналена Бербок, міністр у справах сім’ї Ліза Паус, лідер ХДС Фрідріх Мерц, лідерка Партії зелених Рікарда Ланг, генеральний секретар СДПН Кевін Кюнерт. Також візьмуть участь кліматична активістка Луїза Нойбауер, артист кабаре і лікар Екарт фон Хіршхаузен та соціолог Хартмут Роза. Музичний супровід забезпечуватимуть, зокрема, гурти «Stilbruch» та «Knallblech».

Які теми обговорюватимуться?

Програма сфокусована на викликах сьогодення: війна і мир — особливо щодо України і Близького Сходу, демократія і соціальна згуртованість, людська гідність і різноманітність, бідність і участь, зміна клімату і важливість Європи, в тому числі з огляду на європейські вибори, які відбудуться через тиждень. Понад 80 заходів мають чіткий східнонімецький фокус. Крім того, звичайно, є також церковні та релігійні питання, наприклад, які реформи потрібні і як може продовжуватися екуменізм.

Як розпочався Katholikentag?

На відкритті в середу ввечері, 29 травня, федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр висловив жаль з приводу великої втрати довіри до церков. Водночас він подякував християнам за їхню відданість церкві та суспільству. Спираючись на свою віру, вони рішуче виступили проти екстремістів і ворогів демократії.

«Сьогодні на площі перед катедральним собором Пресвятої Богородиці Ерфуртської — головного храму Ерфуртської дієцезії Римо-Католицької Церкви у Німеччини відбулося урочисте відкриття цього заходу. Впродовж дня було прийняття делегатів цивільною владою. Загалом буде багато різних майданчиків для зустрічей, де себе представлятимуть різні єпархії та церковні установи. Проте тема миру на першому місці», — розповів владика Володимир.

Папа Франциск: Без справедливості не може бути миру

З нагоди відкриття «Католицьких днів» до учасників звернувся Папа Франциск і закликав сприяти миру і справедливості через віру, діалог і дії, протидіючи таким чином екстремістським ідеологіям.

Беручи за основу свого послання цьогорічне гасло, натхненне 37 псалмом, Папа Франциск пояснив, що ці слова говорять нам про те, що мир обіцяний тим, хто є справедливим, догоджає Господеві та довіряє Йому. Однак, історична недовіра людства до Бога призвела до дисгармонії та страждань.

«Людина більше не використовує творіння згідно з намірами Творця, а зловживає ним і жорстоко поводиться з ним заради своїх егоїстичних амбіцій до влади і наживи. Так у світ прийшли страждання і смерть». Папа Франциск зазначив, що сьогодні багато людей, особливо молодь, відчувають потребу в зміні напрямку, відчуваючи, що у світі щось не так. У цьому, за його словами, якраз і полягала місія Ісуса: переорієнтувати людину на Бога, а разом з цим оновити та зцілити «її стосунки з братами, зі створінням і, не в останню чергу, з самим собою».

«Мир, який приносить Христос, стає видимим тоді, коли дає людям нову надію, майбутнє у важкі часи: тим, які були відкинуті, хворим, тим, які заплуталися в гріху». Християни, таким чином, покликані продовжувати місію Ісуса, допомагаючи маргіналізованим та беручи участь у суспільному житті, щоб покращити умови їхнього життя, а також давати голос тим, кого не слухають, адже, як наголосив Папа, «без справедливості не може бути миру».