У молитві за захисників і зцілення ран війни відбулася щорічна осіння проща до Заглини
У неділю, 1 вересня 2024 року, у Марійському духовному центрі «Заглина» відбулася щорічна проща з нагоди празника Положення чесного пояса Пресвятої Владичиці нашої Богородиці.
До святого і чудотворного місця зійшлося багато прочан, щоб у стіп Пресвятої Богородиці просити заступництва та переможного миру для нашої Держави, як інформує пресслужба Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ.
Архиєрейську Божественну Літургію звершив владика Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ, у співслужінні численного духовенства.
У часі проповіді єпископ насамперед коротко пригадав історію походження празника Положення пояса Пресвятої Богородиці, через який дружина імператора Лева VI Філософа отримала зцілення від недуги. Ті, на кого був покладений пояс — зцілялися, але також він був захороною від небезпек для Царгорода.
Далі, роздумуючи над євангельським читанням, владика наголосив, що людина є спраглою Божого Слова і спасительної науки: «Христос залишив своє Слово, щоб нас укріпити, щоб не опустилися наші руки у важкій боротьбі, яку сьогодні переживає наша земля. Господь розповідає своїм учням про страждання, смерть і воскресіння, залишаючи їм запевнення про свою присутність. У свою чергу, апостол Павло каже, що якби Христос не воскрес із мертвих, марною була б віра і проповідь».
Продовжуючи духовну науку, єпископ закликав до зміцнення у вірі через Боже Слово, яке завжди живе, діяльне і дає силу у випробуваннях.
«Сьогодні просимо у своїх молитвах, щоб Господь торкнувся ран нашого народу і дав потішення тим, які втратили своїх рідних. Ми просимо, щоб дав силу не зламатися у випробуваннях і щоб повернув всіх воїнів до своїх домівок, де на них чекають рідні», — промовив архиєрей.
Також проповідник звернув свій погляд до Пресвятої Богородиці, яка прославилася чудами на цьому чудотворному місці і закликав до спільної молитви за воїнів, а також до молитви за ворогів, щоб вони перестали творити зло — це мета молитви, щоб настав мир і запанувало добро.
У часі прощі велика кількість людей приступила до Святої Тайни Покаяння та Євхаристії. Урочистості святу додав спів хору «Благословення» із парафії Святого свщмч. Йосафата з Червонограду під керівництвом п. Оксани Гейко. Окрім цього, вірні мали змогу вшанувати святого Шарбеля, мощі якого перебували цього дня у відпустовому центрі.
Завершилося богослужіння молитвою за Україну «Боже великий, єдиний» та освяченням води.
Довідка
Заглина — відоме місце об’явлення Богородиці. За історичними даними, у XV — ХVІ ст. на Монастирській горі була розташована обитель монахів Чину Святого Василія Великого, які тут переховувалися від нападів татар. Пізніше монастир було зруйновано, і в 1784 році на місці колишньої обителі звели нову церкву, яка була знищена в часи Другої світової війни. Нині церква Успіння Пресвятої Богородиці — третя сакральна споруда, оскільки від першої залишилася лише дзвіниця.
Народні перекази розповідають про одинокого ченця, що врятувався під час нападу татар і оселився на самоті в лісі. Люди, що відвідували самітника, пізніше приходили на моління до місця, де він проживав. Саме тут, за переказами, Богородиця об’явилася сільській дівчинці, а відтак через неї відкрила цілюще джерело. Історія зафіксувала, що об’явлення трапилося 13 вересня у далекому XVІІ ст., у день, коли відзначаємо свято Покладення Чесного пояса Пресвятої Богородиці за старим стилем. Пізніше тут встановили дерев’яний хрест, а джерело обклали каменем. Згодом сталося чергове чудо — чудотворне джерело повернуло зір доньці землевласника Семінського, який відтак подарував цю ділянку землі селянам для спорудження каплиці.
Вперше у історичних джерелах капличка біля цілющого джерела згадується у 1872 році. Вона простояла 52 роки, у 1924 році на її місці збудували нову капличку Св. мученика Йосафата, що в 1967 році з метою збереження була перенесена на церковне подвір’я храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Монастирок. Пізніше каплицю і хрести біля неї неодноразово руйнували при радянській владі, але місцеві мешканці постійно відновлювали святиню, фіксуючи численні оздоровлення недужих.
Зараз Марійський центр у Заглині є місцем постійного паломництва, де щороку відбувається велелюдна проща. У 2006 році біля статуї Пресвятої Богородиці було вмонтовано капсулу із голгофською землею, яку привіз прочанин із Єрусалима. На місці цілющого джерела знаходиться капличка і басейн-купіль, посередині якого встановлено хрест.
Довідка за матеріалами інтернет-ресурсу «drymba.com»Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ