У м. Яремче посвячено новозбудовану церкву Всіх святих
30 листопада, в день святкування памʼяті святого апостола Андрія Первозваного, владика Василій Івасюк, єпископ Коломийської єпархії УГКЦ у співслужінні владики Петра Голінея, єпископа-помічника, всечесного о. Іллі Ступчука, місцевого пароха, всечесного о. Богдана Скірчука, декана Яремчанського, та численного духовенства здійснив освячення новозбудованої церкви та дзвіниці в м. Яремче (Ямна).
Ця визначна подія зібрала разом духовенство, молодь, гостей та всіх небайдужих вірних з навколишніх сіл і містечок. На подвірʼї церкви архиєреїв привітали діти в гуцульських одностроях, підкресливши неординарність події, як розповідає пресслужба Коломийської єпархії УГКЦ.
Після Чину посвячення новозбудованої дзвіниці та нового дзвону відбувся Чин посвячення храму та жертовника, а відтак відбулась Архиєрейська Божественна Літургія, яку молитовним співом супроводив хор церкви Великомучениці Параскеви с. Фитьків, Тисменичанського деканату.
Історія храму у м. Яремче
Під час проповіді владика Василій наголосив, що завданням Церкви є поєднання людини з Богом і сприяння духовному росту кожної особи. Тож людина, яка очікує від Церкви збагачення, за його словами, йде хибним шляхом і створює хаос навколо себе. Іншими словами, молитва і гріх не можуть разом жити у серці. Або молитва вижене гріх, або гріх зупинить молитву.
Далі владика Василій пригадав коротку історію посвячення храмів у с. Ямна: «Згадку про першу Ямненську церкву Пресвятої Трійці знаходимо в реєстрі церков Львівської єпархії 1708 року. У першій половині XVIII ст. в селі стояла ця невелика дерев’яна церква, посвячена у 1720-х роках. У 1766 році на її місці громада звела нову дерев’яну однобанну церкву гуцульського типу Святого Івана Милостивого. Вона позначена на карті 1783 року. У 1816 році церкву ґрунтовно відремонтували. Тоді ж звели нову дерев’яну дзвіницю. У 1980-х роках дахи церкви й дзвіниці були під гонтами. За деякими свідченнями, церква згадується як храм Св. Арх. Михаїла і збудований в XVII — XVIII ст. У мешканців Ямної існує переказ, що старий іконостас у попередній дерев’яній церкві цього села зроблений з кедрини за гроші, які офірував на це Олекса Довбуш. Тепер ми маємо інший новий храм, який посвячений на честь Всіх святих».
Гідна поведінка у храмі
Владика застановився також і над історією богослужінь та поведінкою вірних у храмі: «Гоніння на Церкву принесли перших християнських мучеників. Богослужіння відбувались на їх могилах. Наявність у храмах на св. Престолі мощів є найважливішою ознакою „істинності“ храму. Без мощів в храмі не може бути звершена жодна Божественна Літургія. Люди, котрі повірили в Бога, прагнули, щоб він був завжди з ними й тому прагнули „прив’язати“ Бога до свого життя і свого народу, тому будували храм…»
Саме тому, — продовжив архиєрей, — входячи до церкви, кожен християнин кладе на собі знак Св. Хреста, підкреслюючи тим самим, що він переступив поріг святого місця і готовий розпочати розмову з Богом, готовий молитися. «Подібно, за давнім українським звичаєм подорожній, входячи до дому господаря, насамперед хреститься у бік святих ікон, а після цього вітається з господарем. Вітання з господарями храму виражається в тому, що кладемо на себе знак Святого Хреста, цілуємо ікону святих і відходимо на молитву. Цей підхід до тетрапода символізує нашу життєвий шлях, на якому проходить постійна боротьба зі злом. Однак, у наполегливій боротьбі всі святі нам допомагають побороти гріх й осягнути бажану зустріч із Богом», — мовив єпископ Коломийський.
На завершення проповіді владика Василій Івасюк закликав вірних розмовляти з Богом, з Пресвятою Богородицею, з ангелами та зі святими. «Коли ми розмовляємо з Богом, тоді отримуємо дари Святого Духа. Моліться, моліться і ще раз моліться, щоби стати хорошими людьми», — сказав він.
Відзнака настоятелів парафіяльної спільноти
Після Літургії були зачитані декрети й нагороджено о. Іллю Ступчука хрестом з прикрасами та о. Андрія Бойчука, місцевого сотрудника, жовтим ієрейським хрестом за ревне душпастирське служіння, за розбудову Христової церкви.
Опісля владика Василій за сприяння завершення будівництва храму вручив Патріаршу грамоту п. Андрію Мироняку, міському голові м. Яремче, та вручив численні грамоти меценатам і жертводавцям за розбудову храму.
У свою чергу, о. Ілля Ступчук подякував архиєреям за душпастирський візит та посвячення храму. У своєму слові отець-парох теж згадав нині вже покійного владику Павла Василика, єпископа Коломийсько-Чернівецького, який дав благословення на будівництво храму, владику Володимира Війтишина, архиєпископа і митрополита Івано-Франківського, який освячував наріжний камінь, блаженної памʼяті владику Миколу Сімкайла, який сприяв будівництву та колись визначних душпастирів краю: о. Михаїла Косила, о. Івана Бойка та о. Івана Качанюка, які були духовними авторитетами для Ямненської громади.
Після цього духовенство та вірні молилися духовний гімн «Боже Великий, Єдиний» за мир і перемогу в Україні.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ