У Львові відбулася традиційна «Різдвяна просфора» задля формування стипендій для семінаристів

19 січня 2024

Вже сьомий рік поспіль на благодійному вечорі «Різдвяна Просфора», який відбувся 16 січня 2024 року з ініціативи правлячого архиєрея Чиказької єпархії владики Венедикта Алексійчука у Львівській духовній семінарії святого Духа доброчинці зі всієї України зібрали близько мільйона гривень до Стипендіальної програми підтримки студентів семінарії.

«Рідзвяна Просфора» — благодійний вечір для підтримки Стипендіальної програми підтримки студентів Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ, традиція проведення якого розпочалася у січні 2017 року, з ініціативи владики Венедикта Алексійчука. Цьогоріч частина зібраних коштів також була передана на потреби Збройних сил України.

Разом з почесними гостями: архиєпископом і митрополитом Львівським владикою Ігорем Возьняком, єпископом-помічником Львівської архиєпархії владикою Володимиром Груцою, єпископом-помічником Стрийської єпархії владикою Богданом Манишиним, благодійники молились Молебень за перемогу українського війська, який очолив владика Венедикт.

Після молитви усі присутні стали учасниками ділення Різдвяною Просфорою — символом єдності, взаємопідтримки та служіння.

Під час зустрічі митрополит Львівський владика Ігор Возьняк у вітальному слові наголосив на важливості підтримки майбутнього покоління священників, які зустрінуть багато різних викликів та потреб, зумовлених війною. Водночас архиєрей подякував присутнім за багаторічну підтримку та відкритість до добрих справ. Про це повідомляють у «Фундації духовного відродження».

У своєму зверненні владика Венедикт подякував усім присутнім за підтримку студентів-семінаристів, які у майбутньому не лише будуть служити Богові, але й як особливо актуально сьогодні у часі війни, готувати людей до вічності.

Привітав гостей колядою духовий оркестр Львівської духовної семінарії Святого Духа, а продовжив вечір Ігор Кондратюк — багаторічний ведучий усім добре відомої телепередачі «Караоке на Майдані». Гості вечора мали змогу позмагатися за перемогу у співочому конкурсі. Зібрані у фіналі кошти, у сумі 60 тисяч гривень, як окрема стипендія будуть спрямовані на підтримку студента, який виявляє виняткові вокальні здібності.

На завершення вечора колядою потішив усіх український виконавець Павло Табаков та діти творчої школи Павла Табакова. Провів вечір незамінний ведучий — Олег Пригода.

«Нас наповнює радість, коли ми творимо добро. Зичу вам його робити! Коли ми робимо зле, то чуємось погано, бо неприроднім для людини є грішити. Коли робимо добре — нас наповняє радість. Бачимо, як тепер особливо розвинувся дух волонтерства у Церкві і суспільстві. У кожного із нас є одне призначення — послужити. Кожен у свій спосіб. Коли ми говоримо про святих людей, розуміємо, що це саме ті особи, які найкраще послужили Богові і людям. Кожний святий є унікальний і неповторний. Кожний із нас є так само особливим. Тому, у кожній ситуації нашого життя потрібно прагнути роботи добро: вчинком, словом, молитвою — засмакувати робити добро!» — подякував усім присутнім владика Венедикт, який також у цей день святкував свої уродини.

Враженнями від події на власній фейсбук-сторінці поділився о. Ростислав Пендюк, голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ: «Що для мене Церква? Це звісно спільнота. Ми всі зараз особливо відчуваємо, як сильно потребуємо спільноти, яка розуміє, підтримує, надихає і дає сили. Саме такою є Церква. Чи повинна бути! Дякую, владико Венедикте, за те, що ви завжди намагаєтесь саме таку спільноту творити і будувати! Дякую, що надихаєте. Дякую Митрополиту Ігорю та владиці Володимирові Груці за те, що завжди такі ініціативи підтримуєте і розвиваєте! Також дуже радію, що дедалі більше парафій стають саме такими живими спільнотами в яких людина перебуває з іншою людиною та з Богом. Це наша сила і що більше таких спільнот буде, то більше в нас надії на світле майбутнє. І звісно дуже пишаюсь, що наша парафія храму Різдва Івана Хрестителя м. Винники також є такою спільнотою!»

Як зазначають організатори події із «Фундації духовного відродження», для команди «Різдвяна просфора» є важливим досягненням, адже 7 років поспіль вони намагалися зробити цей вечір благодійності неповторним та теплим для кожного з присутніх з головною ідеєю — розвиток майбутнього покоління священників.

Різдвяна Просфора — це завжди тепла і добра зустріч багатьох людей доброї волі, яка цього року стала можливою завдяки нашим героям військовим, які нас захищають та дають нагоду продовжувати працювати. Присутні також мали змогу внести свій внесок для ЗСУ, зібрано понад 20 000 грн.

Цьогорічний вечір став останнім для Фундації. «Ми відходимо від координації Стипендіальної програми, адже передаємо естафету новій команді, яка працюватиме безпосередньо у семінарії. Радіємо та пишаємось новими силами та бажаємо багато натхнення та витривалості у цій справі! Щиро дякуємо усім та кожному, кого зустріли на цьому шляху та за Вашу підтримку!» — мовили вони у своєму дописі на фейсбук-сторінці.