У Львові священники всіх християнських конфесій закликали відмовитися від штучних квітів та не чинити «екологічного гріха»
Львівська мерія ініціювала онлайн нараду з представниками всіх християнських конфесій міста. Питання, яке обговорювали, — екологічна ситуація у країні та місті, а також шкода, яку завдає довкіллю пластик. Актуальною ця тема стає саме зараз — напередодні Великодня, адже більшість містян понесуть на могили своїх померлих пластикові вінки та квіти.
За результатами зустрічі буде підготовлено звернення Ради Церков до вірян, інформаційно-роз’яснювальні афіші, а також соціальну рекламу для інформування про шкоду й альтернативу пластику та формування екологічної свідомості у громади.
«Питання екології і в місті, і в країні, стоїть досить жорстко, бо є багато моментів, які не вирішені законодавством, а також через відсутність екологічної свідомості у громадськості. Тому в період входження і підготовки до Великодня ми вирішили звернутися до духовних наставників громади, щоб частково вирішити екологічну проблематику міста. Адже однією з негативних традицій, яка склалася в пострадянський період, — принесення на цвинтар пластикових квітів, які насправді не є виявом поваги до померлого, а сміттям, яке шкодить довкіллю. Пластикові відходи сотні років розкладаються на полігонах, а коли їх палять, то відбуваються небезпечні викиди в атмосферу. Альтернатива — живі квіти, газонна трава чи свічка. Тому хочемо, щоб люди переглянули свої звички і несли на могилу не сміття, а щиру молитву», — розповіла Ірина Оршак, радник міського голови Львова.
Під час обговорення усі були одностайні в тому, що важливо дбати за екологію, адже шкода довкіллю — порушення Заповіді Божої. У підсумку запропоновано кілька спільних рішень для вирішення питання з використання пластику на цвинтарях.
«Результатом наради стало те, що ми прийняли кілька важливих рішень. Перше — буде підготовлено звернення нашої Ради єпископів до львів’ян на тему екології і захисту довкілля. Друге — будуть розроблені афіші з рекомендаціями для парафіян, про шкідливість пластику та альтернативи в період вшанування пам’яті своїх рідних. Ці афіші будуть розміщені на дошках оголошень біля храмів. І третє — соціальна реклама по місту.
Сподіваємося, що всі церкви відмовляться від пластику і використання його у своїй практиці, донесуть цю інформацію вірянам, і в такий спосіб ми зможемо виконати одну із заповідей Євангелія — «Не вбий».
Тому працюємо спільно з Церквою в цьому напрямі. Приємно, що всі Церкви солідарні в цьому питанні й готові спільно працювати, щоб цю проблему вирішити та дбати за наше довкілля», — наголосив Євген Бойко, директор департаменту «Адміністрація міського голови».
За матеріалами релігійного інтернет-ресурсу «Духовна велич Львова»Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ