У Львові мисливці молитовно завершили сезон полювання

23 лютого 2022

У неділю, 20 лютого 2022 року, правлячий архиєрей Сокальсько-Жовківський владика Михаїл Колтун звершив Архиєрейську Божественну Літургію у храмі Свв. Ольги і Єлисавети у м. Львові.

У Львові мисливці молитовно завершили сезон полювання

У цей день відбулось подячне богослужіння за мисливський сезон та було освячено образ св. Губерта, покровителя мисливців. У знак подяки Українське мисливське товариство «ТУР» спільно з Мисливським жіночим клубом «Едельвейс» та ГО «Карпатське братство Діани», за участі первинних організацій УТМР та мисливсько-кінологічних осередків Західної України, організували обід для потребуючих. Про це інформує пресслужба Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ.

Після читання Євангелія владика Михаїл Колтун звернувся до вірних із духовним словом: «Ми всі звикли називати цю неділю Неділею Блудного сина. На цього блудного сина ми вміємо показати пальцем. Ми всі згрішили перед Богом, всі маємо право називатися сьогодні блудними синами і дочками в лиці того, що Бог нам дав, а ми загубили, втратили, занедбали».

Відтак проповідник підкреслив, що навколишній світ є дарований людині для життя. «Катехизм навчає, що коли Бог сотворив світ, сотворив його добрим, наповнив для нашого з вами життя. Наче митець створив світ, приглядається до нього і бачить в ньому образ свого Сина. У світі живому, де живемо ми, де тече вода та росте ліс, де звірина ховається, щоб жити — це образ Божий. Образ Сина, який Отець любить до безконечності. Цей світ і все, що є в світі, Бог нескінченно любить, бо це Його творіння. Він дав все людині, щоб воно їй служило. Ми це все нищимо, зуживаємо. Однак, ми не є експлуататори у світі, а маємо взаємодіяти, щоби не порушити цієї взаємодії. Наше життя призначене для спілкування зі світом, щоб бачити Божу любов і спілкуватися в природі між собою», — мовив єпископ.

Також архиєрей подякував мисливцям за їхнє служіння, яке виявляється не тільки у піклуванні про природу. «Сьогодні ми у храмі вітаємо мисливців, очільників товариств. Започатковуємо розвиток мисливства, метою якого є піклуватися і опікуватися тваринним світом. Мисливці сьогодні подбали, щоб нагодувати убогих — це соціальне служіння. Коли людина взаємодіє з ідеєю Творця, вона робить цей світ кращим», — сказав владика Михаїл.

«Наше християнське життя маємо знову почати з сьогоднішнього навернення. Господь створив світ добрим. Хто його знівечив? Ми з вами! Сьогоднішнє навернення запрошує навернутися до любові, щоб ми могли один одному послужити і були потрібними. Припадім у своїх молитвах до Творця неба і землі і скажімо: „Ми згрішили перед Тобою“. Сьогодні у цей час покаяння припадімо у сокрушеному серці. Нехай Господь обійме і прийме нас, щоб ми це відчули і, покаявшись, не шкодували своїх зусиль для навернення», — зазначив на завершення своєї проповіді владика Михаїл Колтун, єпарх Сокальсько-Жовківський.