У Ковелі на Волині відбулося відкриття Ювілейного року Блаженного Миколая Чарнецького

8 березня 2024

3 березня 2024 року Протоігумен Львівської провінції Згромадження Найсвятішого Ізбавителя отець Володимир Борейко за участі екзарха Луцького владики Йосафата Говери проголосив відкриття Ювілейного року Блаженного Миколая Чарнецького в однойменній парафії у Ковелі.

Цього року виповнюється 140 років з дня народження і 65 років з дня смерті блаженного Миколая Чарнецького. Проголошення відбулося у межах святкової програми після Архиєрейської Служби Божої. Ця подія стала першою з програми відзначення цього ювілею у Львівській провінції редемптористів. Про це повідомляє пресслужба Луцького екзархату УГКЦ.

Відзначення Ювілейного року розпочалося в суботу, 2 березня, молитвою Вечірні та духовною програмою, яку провели сестри Місіонерки Найсвятішого Ізбавителя та брати редемптористи.

На заході був присутній заступник голови Районної військової адміністрації Сергій Самойленко, який передав Подяку релігійній громаді Блаженного Миколая Чарнецького УГКЦ в м. Ковель «за плідну волонтерську діяльність, вияв християнської любові до ближнього та непохитну віру в перемогу нашого українського народу над російським агресором».

У неділю в храмі відбулася Утреня, Молебний Чин на оздоровлення та Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив екзарх Луцький владика Йосафат Говера. У Літургії взяли участь префект студентів-редемптористів отець Володимир Сабат, священники редемптористських парафій Тернополя, Львова, Новояворівська і Кохавино разом з паломниками з цих парафій, священники Володимирського деканату та Головна настоятелька Місіонерок Найсвятішого Ізбавителя сестра Альфонса Карапата разом з сестрами, парафіяни та жителі міста Ковеля.

Після Літургії у продовження святкування парафіяльний хор запрезентував присутнім тематичну духовну програму. Учасники свята мали можливість оглянути виставку вишиванок та натільних хрестиків у підвальному приміщенні храму, а також речей блаженного Миколая Чарнецького у Ковельському історичному музеї. Цього ж дня Українська Греко-Католицька Церква очолювала загальноміську молитву за Україну, в якій брали участь священники та пастори інших церков громади.

«Відкриття Ювілейного року Блаженного Миколая Чарнецького започатковує ряд заходів, які відбудуться як в Ковелі, так і в інших парафіях Львівської провінції редемптористів, про які буде повідомлено згодом», — повідомляють монахи Згромадження.