У Коломийській єпархії вшанували пам’ять ректора підпільної семінарії УГКЦ о. Михайла Косила
18 червня 2019 року священнослужителі Коломийської єпархії на чолі з правлячим архиєреєм Василем Івасюком помолилися на місці, де за часів атеїстичної влади служив Святі Літургії легендарний священник катакомбної Української Греко-Католицької Церкви Михайло Косило.
Через переслідування й гоніння каплиця була захована посеред лісу, в одному з віддалених урочищ с. Поляниці. Саме тут владика Василій спільно з присутнім духовенством відслужив Архиєрейську Божественну Літургію, під час якої в особливіший спосіб була піднесена молитва за Україну. Опісля, всі спільно помолились панахиду за покійним ректором підпільної семінарії о. Михайлом Косилом та його послідовниками, яких в народі називають косилівцями.
З тодішньої «косилівської» семінарії вийшло у світ понад 20 священиків, серед яких — митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк. Серед присутніх цього дня був також о. Богдан Іванюк, який належить до т. зв. третьої генерації греко-католицьких священиків, що навчалися у часи підпілля у 80-х роках і були висвячені на початку 90-х, у переддень Незалежності України. Загалом вихованці о. Михайла Косила служать як за кордоном, так і в Україні. Найбільше їх є приналежними до Коломийській єпархії.
Проповідь, з якою преосвященний владика Василій звернувся до вірян, стосувалася теми Зіслання Святого Духа. Розповідаючи про значення третьої Особи Пресвятої Трійці в житті людини, єпископ наголосив, що тіло без душі мертве, так само як і душа — без Святого Духа.
Продовжуючи своє слово, єпископ сказав: «Кожна людина, приймаючи Хрещення та інші Таїнства, стає наповнена й обдарована Святим Духом. Вона стає членом Церкви, тому основним нашим завданням є зайняти в ній гідне місце. Звичайно ця дорога не буде легкою, адже нам всіляко заважає диявол, але дари Святого Духа: мудрість, розум, рада, сила, знання, побожність і страх Божий — допоможуть подолати всі перешкоди».
На завершення владика Василій закликав кожного до ревної і щирої молитви за прикладом о. Михайла Косила, бо саме вона є ниткою, що веде нас до спасіння. Також владика додав, що світла пам’ять про священника не вгасла, його згадують й досі як людину з незламною вірою у перемогу правди, що допомогла нашій Церкві вистояти.
За матеріалами Коломийської єпархії УГКЦПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ