У катедральному соборі Латвії відкрилася виставка малюнків українських дітей-біженців

12 травня 2022

У неділю, 8 травня 2022 року, в комплексі собору Святого Якова у Ризі відкрили виставку робіт українських дітей-біженців. На заході, організованому архиєпископом Збігнєвом Станкевичем, були присутні кілька послів у Латвії.

«Ця ініціатива [Латвійської католицької церкви] змогла об’єднати латвійське суспільство — державні органи, бізнес та приватних громадян в ім’я дітей, любові та підтримки один одного», — сказав архиєпископ Ризький у коментарі католицькій інформаційній агенції «Catholic News Agency».

«Було зворушливо, що ми також прийняли міжнародну аудієнцію — 14 послів у Латвії», — додав архиєпископ Станкевич.

Архиєпископ виступив із вступною промовою на заході 8 травня. Серед присутніх були його єпископ-помічник Андріс Краваліс, отець Роман Сапужак з греко-католицької парафії в Ризі та Олександр Міщенко, Посол України в Латвії.

«Не дивлячись на всі жахи, які пережили ті діти, у цих роботах немає ні почуття помсти, ні страху, ні ненависті. Вони сповнені доброти та надії», — сказав архиєпископ Станкевич під час свого слова.

Олександр Міщенко у свою чергу подякував Католицькій Церкві в Латвії за теплий прийом та сердечну підтримку дітей, які так багато втратили.

Про майбутнє України та мистецький талант дітей розповіла історик мистецтва Габріелла Каб’єр, яка стала кураторкою виставки.

Увечері відкриття відбувся живий концерт, щоб подарувати дітям та їхнім родинам «вечір на пам’ять і на кілька годин відволіктися від жахів, що відбуваються на їхній батьківщині», — повідомили в Ризькій архиєпархії.

Експозиція складається із малюнків, створених з березня понад 200 дітьми, які приїхали до Латвії після вторгнення Росії в Україну. Роботи «показують так багато болю, але також завзятість, дух і надію. Ці витвори мистецтва розмовляють з нами і несуть реальне життя, непідробні емоції дітей, які пережили жах», — мовив представник Ризької архиєпархії.

Серед творів також зустрічаються намальовані танки та конкретний досвід війни, а також будинки та домашні тварини, які залишилися вдома.

«Ці сім’ї дуже потребують нашої допомоги не лише фізичної, а й емоційної. Вони повинні знати, що вони не самотні у цій війні, а що за ними і з ними весь світ. Ці діти — майбутнє їхньої країни», — зазначили в архиєпархії.

Відкриття стало «особливим моментом» для архиєпархії, оскільки Церква надала запрошення дипломатичному корпусу в Ризі «і отримала вагомий відгук, тепер вони збираються разом, щоб показати єдність підтримки українського народу».

Виставка проводиться за підтримки адміністрації Президента Латвії Егілса Левітса, Латвійської національної опери, Театру ляльок Латвії, Кінотеатру Рига, а також кількох місцевих ресторанів і магазинів. Ці підприємства та установи передали подарунки маленьким художникам.

«Латвійський бізнес об’єднався, щоб допомогти українському народу і особливо найуразливішим — дітям. Увесь повіт виявив єдність у підтримці українського народу», — зазначили в Ризькій архиєпархії.

Виставку організували «Карітас Латвії» та Католицька Церква країни. Вона діятиме до 23 травня, вхід вільний. Пожертви будуть спрямовані на утримання дитячої художньої студії.