У катедральному храмі Сокальсько-Жовківської єпархії відзначили престольний празник

14 липня 2021

У понеділок, 12 липня 2021 року, у катедральному соборі Св. первоверх. апп. Петра і Павла у Сокалі відзначили храмовий празник. Урочисте богослужіння очолив правлячий архиєрей Михаїл Колтун у співлужінні єпископа-помічника владики Петра Лози, протопресвітерів Сокальсько-Жовківської єпархії та духовенства катедрального собору.

«Сьогодні нас збагачує Церква, у якій ми святкуємо віру Ісуса Христа, віру св. апп. Петра і Павла, котрі її прийняли від Христа, нею захопилися, перейнялися і посвятили своє служіння. Ця віра сьогодні прийшла до нас і ми ідентифікуємо себе з вірою апостолів Петра і Павла, з вірою сучасного Петра — єпископа Риму, який виконує свій уряд від Христа для Церкви Христової, щоб пасти стадо», — мовив на початку своєї проповіді преосвященний владика Михаїл Колтун, єпарх Сокальсько-Жовківський.

Відтак проповідник зазначив, яке велике значення для цих апостолів мала перша християнська спільнота — Церква. «Апостол Петро отримав ключі від Царства Небесного, щоб послужити нам в Церкві. Церква — це ми, це Христос. У цьому полягає наша віра, щоб в нашому житті відкрити цю Церкву для себе, як її відкрили апостоли. Вони були боязкими, незрозумілими, недовірливими, але згодом їм Церква відкрилася», — зазначив архиєрей.

Також владика Михаїл пригадав про чудесну переміну апостола Павла, яка стала можливою завдяки вірі. «Пригадуємо об’явлення ап. Павлові, як він осліп, але потім йому відкрилися очі і він перемінився. Ці переміни зробила віра. Йому перевернувся світ, він почав любити і проповідувати Христа і його любов і зазнав багато переслідувань і небезпек. Якої стійкості він досягнув через те, що йому Господь обіцяв — стати вибраним посудом для того, щоб на ньому приносилась жертва і він витримав у всіх випадках життя. Господь його перемінив, він пережив цей досвід віри», — сказав єпарх Сокальсько-Жовківський.

«Катехизм нас навчає, що Церква Христова — це люд Божий, об’єднаний у Святому Дусі, звершує своє служіння впродовж історії, серед переслідувань і утіх Божих, звіщаючи Воскреслого Христа. Так як ап. Павло серед переслідувань сприймав силу Воскреслого Христа, і сьогодні промовляє нам про себе, про віру, про життя і покликання до тої самої Церкви. Віра приходить до нас від апостолів з великим переконанням. Сила Божа у переслідуваннях є більша за страждання», — підкреслив проповідник, звертаючи увагу усіх слухачів на приклад Верховних апостолів.

«Апостоли керувалися вірою та вірністю Ісусові Христові. Тільки Божа любов допомагала йти апостолам до ворогів та до поган. Це наше повсякденне завдання — любити один одного», — зазначив на завершення літургійної гомілії владика Михаїл Колтун.

Після Божественної Літургії владика Михаїл привітав владику Петра із днем іменин та третьою річницею архиєрейської хіротонії.

Архиєрей освятив ікони первоверх. апп. Петра і Павла для кожного деканату парафії.

За матеріалами Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ