«У храмі ми вчимося того, що означає бути християнином», — владика Богдан Дзюрах у Франкфурті-на-Майні

3 травня 2023

29 травня 2023 року апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії владика Богдан Дзюрах завітав до персональної парафії Блаженного свщмч. Климентія з Унева. Цього дня єпископ молився з вірними Акафіст до блаженного покровителя парафії, а також після молитви люди мали можливість поспілкуватись з архиєреєм на духовні теми.

Наступного дня з нагоди храмового празника владика Богдан очолив Архиєрейську Божественну Літургію. У своїй проповіді єпископ через призму постаті блаженного свщмч. Климентія представив подвиг віри, який чинять християни, щоденно сповідуючи Христа. Рівно ж архиєрей відзначив подвиг віри блаженних Української Греко-Католицької Церкви, який ті вчинили, досвідчуючи переслідування. Про це розповідає пресслужба Апостольського екзархату у Німеччині та Скандинавії.

«Вони сьогодні є між нами і єднаються у молитві прослави. Дякуємо Богові за те, що наш народ вистояв великі випробування в минулому столітті і ми є свідками великої Божої сили, яка проявилася в житті нашого народу. Ті мученики нашої Церкви йшли на свій подвиг зі словами на устах: „Вірую та ісповідую“», — сказав проповідник.

На дорозі освячення

Звертаючись до присутніх у храмі, владика Богдан подякував їм за те, що вони зберегли віру та сповідують її, не соромлячись ходити до храму і вести зі собою своїх дітей, навчаючи їх Божої науки і християнського життя.

«На тій дорозі життя Господь нам ставить дороговкази, щоб ми не помилилися, щоб ми не зблудили, бо дуже часто у житті будемо чути й інші голоси, які казатимуть зворотнє, які будуть перешкоджати нам на дорозі життя. Але ми йдемо далі, слухаючи Божого Слова, яке сьогодні вчить нас бути кращими християнами та єдиною Божою родиною», — сказав апостольський екзарх.

Школа життя у церкві

Говорячи про текст апостола дня (Дія 6, 1–7), владика Богдан наголосив на тому, що книга Діянь апостолів є історією первісної Церкви, історією християнського роду, яку треба уважно слухати.

«Церква живе молитвою Літургії і в храмі ми вчимося того, що означає бути віруючою людиною, бути християнином, коли читаємо і приймаємо в своє життя Слово Боже», — сказав архиєрей, коментуючи текст апостола про важливість проповідування слова Божого.

Спільнота справжніх християн

Говорячи ж про служіння потребуючим, владика Богдан звернувся до присутніх із закликом до солідарності та милосердя, особливо в теперішній час, коли в пошуках порятунку до Німеччини приїжджають українці, які втікають від війни.

«Папа Бенедикт ХVI назвав трьома колонами Церкви керигму, молитву та дияконію, яка є служінням милосердної любові потребуючим, називаючи Церкву великою Божою родиною, в якій не повинно бути жодної людини, яка терпить якийсь нестаток», — мовив апостольський екзарх.

«Ваш прихід сюди є виявом не тільки вашої віри, але також відповіддю віри. Нехай святий Климентій супроводжує вас на шляху віри. Пам’ятайте, віра в серці зростає, якщо людина нею ділиться. Не соромтесь визнавати себе християнами. Тоді Боже благословення буде чувати над вами. І тоді про вашу спільноту можна буде сказати, що вона є спільнотою не просто охрещених, а спільнотою справжніх християн, де є життя і буде рости слово Боже», — сказав на завершення владика Богдан.

Після Божественної Літургії була святкова трапеза і спілкування єпископа з парафіяльною громадою.