У французькому Венсені заснували українську суботню школу імені Олени Вітер

12 вересня 2024

У суботу, 7 вересня, при парафія Усіх Святих у Венсені (Paroisse de Tous les Saints à Vincennes) відбулася урочиста подія з нагоди заснування української суботньої школи імені Олени Вітер.

У французькому Венсені заснували українську суботню школу імені Олени Вітер

62 дітей Вансену та навколишніх міст, віком від пʼяти до тринадцяти років, стали першими учнями новоствореної школи, як зазначає пресслужба Паризької єпархії Святого Володимира.

Святкові урочистості розпочалися з вітального слова адміністратора парафії о. Романа Остапʼюка, а молитву на заснування та благословення школи очолив апостольський адміністратор Паризької єпархії Святого Володимира владика Гліб Лончина.

Під час проповіді усі присутні мали змогу почути повчальну розповідь владики про Олену (Йосифу) Вітер як незламну духом подвижницю, яка усе своє життя і усім своїм серцем любила Бога і Україну. За це їй довелось багато страждати, витерпіти тортури і знущання, але вона залишилася вірною своїм християнським цінностям. Також владика Гліб наголосив на жертовному служінні монахині, яка у складних умовах та посеред важких випробувань завжди шукала нагоди не лише служити для сестер-монахинь, але й також для дітей, особливо для тих, хто залишився без батьківської опіки.

Після молитви на заснування школи владика благословив усіх дітей, що розпочинають рік у новоствореній школі, та заохотив їх робити все у любові, маючи за приклад цю славетну постать Олени Вітер.

Далі діти у супроводі своїх нових вчителів та деяких батьків-помічників перейшли до навчальних класів, де щосуботи з 14.00 до 17.00 години відбуватимуться їхні заняття.

Варто додати, що на даний час до педагогічного колективу школи належить пʼятеро вчителів: двоє педагогів української мови та літератури — Юля Теслюк та Анна Белдик і троє катехитів — Ілона Орищук, Аліна Гринишин та Анастасія Гусак.

Як зазначили у школі, пріоритетним завданням школи є виховання підростаючого покоління всебічно зрілими і духовно розвиненими особистостями, в любові до Бога та України.