У Філадельфійській архиєпархії під проводом владики Андрія Рабія пройшла катехитична конференція
Катехити, монахи, духовенство та семінаристи на чолі із Преосвященним владикою Андрієм Рабієм, Апостольським адміністратором Філадельфійської архиєпархії, взяли участь у весняній катехитичній конференції.
Майже 100 катехитів, монахів та семінаристів з Філадельфійської архиєпархії взяли участь у весняній катехитичній конференції, що відбулася в суботу, 30 березня 2019 року.
Темою конференції, організованої Катехитичним відділом Української Католицької Архиєпархії Філадельфії, було «Боже Слово і катехизація». Варто зазначити, що ця тематика взята з Послання із тотожною назвою «Боже Слово і катехизація», опублікованого 12 грудня 2018 року Патріархом Святославом і Синодом Єпископів Української Греко-Католицької Церкви для духовенства, монашества та мирян.
Єпископ Андрій Рабій, Апостольський адміністратор архиєпархії, розпочав програму о 9:30 год. молитвою та привітанням учасників. Відтак саме владика став модератором впродовж усієї конференції.
Першим промовцем був всечесний о. Марко Морозович, доктор богослов’я, декан Школи богословських та релігійних студій при Католицькому Університеті Америки, священик Пармської єпархії св. Йосафата.
Під час своєї презентації на тему «Літургія Слова» о. Марко захопив аудиторію своєю здатністю наводити приклади зі Святого Письма і пояснювати їхній зв’язок з Божественною Літургією, зокрема з Літургією Слова. Цими багатьма прикладами він пояснив, що саме молитовна спільнота духовно переживає під час Божественної Літургії.
Келлі Андерсон, доктор філософських наук, кандидат і ад’юнкт-професор Семінарії св. Чарльза Баромео в Філадельфії зробив огляд структури і книг Святого Письма.
Виходячи з теми свого викладу: «Святе Письмо: Що це? Як його читати і як з ним молитися?», п. Келлі Андерсон запропонував багато цікавих думок щодо того, як нам розуміти Святе Письмо і пояснив, як його читати і як молитися за допомогою цієї книги через натхненне читання. Натхненне читання складається з чотирьох етапів: саме читання, медитація, молитва, контемпляція. Спочатку читаємо невеликий уривок з Біблії і замислюємося над ним. Опісля, молимося і заглиблюємося в Слово Боже.
Остання презентація була від п. Христини Долинюк, доктора філософських наук, ад’юнкт-професора психології в Університеті Рідера у м. Лавренсвілл (штат Нью-Джерсі, США). Темою її виступу стала: «Навчання Катехизму: формаційна перспектива через увагу, пізнання та вивчення».
Вона намагалася дати відповідь на питання практичного плану: «Як ми захоплюємо й утримуємо увагу дітей на уроках катехизації?» Вона пригадала всім, що діти, навіть одного віку, знаходяться на різних рівнях пізнавального розвитку і мають різні здібності до навчання та інтервали уважності. Вчитель має розуміти ці відмінності, коли працює з дітьми в класі. Вона також поділилася своїм досвідом, пережитим в Українській Католицькій Церкві як дружина, мама і катехитка.
Також своїми думками щодо її виступу на своїй facebook-сторінці поділився владика Андрій Рабій: «Доктор Христина Долинюк була нашою третьою доповідачкою на Катехитичній конференції. Темою її доповіді була „Вчимо Катехизм: розвитковий погляд на увагу, пізнання та навчання“ У своїй промові Др. Христина звернула всім увагу на особливості дитячого розвитку, їхні рівні сприйняття світу і подала багато практичних порад щодо того, як можна дітей зацікавити і досягти успіхів у навчанні катехизму та в повсякденному житті».
У своєму зверненні на завершення спільної зустрічі єпископ Андрій Рабій, Апостольський адміністратор Філадельфійський, зауважив, що наступна катехитична конференція відбудеться восени. Він сказав, що такі катехитичні конференції організовуються з метою безперервного формування й атестації катехитів та вчителів релігії.
Після конференції деякі з учасників спільно помолилися Божественну Літургію в катедральному соборі Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії о 16:30 год., яку очолив о. Роман Пітула. «Це був духовний і пізнавальний день для всіх», — підсумував владика Андрій Рабій.
Нагадаємо, що Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, що відбувався 2–11 вересня 2018 року у м. Львів-Брюховичі, своєю головною темою обрав «Катехизація та Боже Слово», а тому постановив «доручити єпархіальним катехитичним комісіям забезпечити курси постійної формації для катехитів в їхніх єпархіях» (Постанови Синоду Єпископів УГКЦ, 6 А, 4).
За матеріалами facebook-сторінки Філадельфійської архиєпархіїПрес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ