У День матері владика Андрій Хімʼяк помолився за українських матерів на парафії УГКЦ у Пирогові

17 травня 2023

14 травня 2023 року, у День матері, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ владика Андрій Хімʼяк звершив Божественну Літургію на парафії Покрова Пресвятої Богородиці УГКЦ у Пирогові.

Біля храму владику Андрія зустрічали парафіяни на чолі з о. Романом Ільницьким. Урочисто єпископа привітали діти парафії, які попросили Його благословення. Своєю чергою о. Роман подякував архиєреєві за візит та запросив очолити Божественну Літургію.

Під час проповіді владика Андрій звернув увагу вірних на важливості зустрічі людини з Богом. Зокрема, він підкреслив, що у сьогоднішньому Євангелії бачимо приклади двох зустрічей людини з Господом. «Перша зустріч — це зустріч Ісуса Христа із жінкою-самарянкою. Євангелист Іван не подає нам її імені, немовби вказуючи цим, що це стосується кожного з нас. Це кожному з нас Ісус Христос бажає подати живої води, від якої повік не матимемо спраги. Адже Христос бажає нам щастя, яке часто кожен з нас у житті шукає. Цього щастя ми шукаємо в світі, дбаємо про здоров’я, за це молимося і при різних святкових нагодах одні одним здоров’я бажаємо. Але ми не завжди шукаємо тої води, від якої не хочеться пити. Для кожного з нас тою живою водою є Слово Боже та Євхаристія — Тіло і Кров Господа нашого Ісуса Христа. Це немовби два крила, які допомагають нам ніколи не мати спраги», — наголосив архиєрей.

Продовжуючи своє слово, владика Андрій також навів приклад зустрічі Ісуса Христа з мешканцями Сихару. «Жінка, яка зустріла Господа залишила свій збанок та закликала мешканців Сихару, щоб і вони зустріли Господа. Ця жінка стала свідком, якому повірили та через якого пізнали Бога. Через це люди, які зустрілися з Христом, просили Його залишитися з Ними і Він залишився. Так само і ми, пізнавши Господа, маємо просити Його, щоб залишився з нами, щоб бути з ним не лише під час недільної Літургії, але кожної митті нашого життя», — закликав єпископ.

Опісля Літургії владика Андрій привітав усіх матерів із Днем матері та подякував їм за любляче серце.

Відтак діти парафії приготували пісню та вірші для матерів та вітали кожну маму квітами та подарунками.