У Чикаго (США) провели першу сесію єпархіального собору

17 жовтня 2023

«Наші парафії — Вчора, Сьогодні і Завтра», саме під таким гаслом 14 жовтня 2023 року відбулася перша сесія єпархіального собору Чиказької єпархії Святого Миколая.

У Чикаго (США) провели першу сесію єпархіального собору

«Неймовірно, що ми зустрічаємося разом, бо ми і є плодом зустрічі, — зазначив владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказької єпархії. — Дуже важливо, щоб ми мали можливість побачити життя наших парафій в різних куточках нашої єпархії, говорили, а найважливіше — слухали». Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ із посиланням на пресслужбу Чиказької єпархії Святого Миколая.

Учасники собору заслухали програмну доповідь о. Мартіна Нагі про історичний контекст розвитку єпархії, а також про розбудову і становлення парафіяльних спільнот.

Особливо цікавими були думки о. Андрія Чировського, професора Інституту східнохристиянських наук імені митрополита Андрея Шептицького, про шлях від моменту пресвітерського рукоположення 1980 року Патріархом Йосифом Сліпим та душпастирство у різних країнах.

У другій частині, делегатам було запропоновано проговорити, а відтак представити одну із запропонованих тем, які безпосередньо стосуються парафіяльного життя, а саме: історична ретроспектива, виклики та погляд у майбутнє.

Наступна сесія єпархіального собору запланована на 4 листопада.

Варто пригадати, що єпархіальний єпископ періодично скликає єпархіальний собор, до участі в якому зобов’язані всі передбачені Кодексом канонів Східних Церков особи згідно свого уряду, а також вибрані від кожного чернечого чину чи згромадження і миряни із деканатів.