У Чорткові екуменічний Молебень з нагоди Тижня молитов за єдність християн відбувся у виправній установі

28 січня 2024

У межах Тижня молитов за єдність християн 22 січня 2024 року у Чортківській УВП № 26 Молебень, за участю представників різних конфесій м. Чорткова, очолив владика Дмитро Григорак, ЧСВВ, єпарх Бучацький.

На початку молитовної зустрічі, у якій взяли також участь працівники та в’язні Чортківської УВП, о. д-р Руслан Корнят, голова Комісії міжконфесійних та міжрелігійних відносин Бучацької єпархії УГКЦ, звертаючись до присутніх, промовив: «Молитва за єдність дуже потрібна нашому народові. Сьогодні є знаковим, що ми зібрались на спільну молитву в День єдності. Дякую дирекції за сприяння та відкритість. Молимося також за єдність і за наших воїнів, які нас захищають. Цьогорічна тема молитовних ініціатив за єдність є присвячена двом головним заповідям любові: „Люби Господа Бога свого всім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією своєю думкою. Люби свого ближнього, як самого себе“. Нехай Апостол любові — святий Йоан Богослов, якому присвячений цей храм, навчить нас любити в ці нелегкі воєнні часи». Про це розповідає пресслужба Бучацької єпархії УГКЦ.

Владика Дмитро: «Без соборності та єдності немає України»

Після читання Святого Євангелія владика Дмитро розкрив суть єдності, зокрема єдності християн: «Народи, нації, держави, які хочуть мати майбутнє, мають жити в любові та любов’ю єднати всіх. Без соборності та єдності немає України».

Також єпископ зосередив увагу на єдності людини з Богом: «У цьому храмі, де люди є зранені гріхом, маємо прагнути єдності з нашим Господом. Ми вибираємо самі: чи хочемо єдності з Богом, чи з Його противником. Бог нас любить до кінця. Гріх нищить нас і все довкола нас. Але є пропозиція — покаймося, скажімо: „Я хочу бути з тим, хто любить беззастережно“. Бажання і вибір завжди за нами, ми не боги, ми всі грішні, і падаємо, і встаємо. Як гарно, що тут є священник, який є до диспозиції, може бути поруч, молитися, уділяти Святі Таїнства. Стараймося щодня робити вибір на користь Бога. Нехай Господь провадить і благословить до повної перемоги над злом».

Участь в’язнів у молитві Церкви

Представник Римо-Католицької Церкви в Україні о. Юліан, O. P. поділився досвідом свого капеланства у в’язниці, коли перебував на місії в Японії, а також зауважив, що в війні не все переможемо технікою, але вірою в Бога, мудрістю і любов’ю до ближніх.

На завершення о. Роман Гарасимів, який є капеланом Чортківської УВП 26, подякував усім за участь у молитві та підкреслив: «Ми сьогодні в особливий спосіб єдналися у молитві в цих стінах, щоб любов Божа ширилася. Я як капелан бачу, як в’язні, які користають зі Святих Тайн, перебувають у єдності та присутності з Богом. Тут є діти різних конфесій і вони шукають в Бозі істину. Саме тому ця молитва нині тут відбувається, і ми, як Церква, є відкриті та приймаємо відкритість інших, щоб перебувати в єдності.

Ця подія сьогодні є знаковою та історичною, оскільки вперше у цьому храмі є представники багатьох конфесій. Цей молитовний жест підкреслює, що ми шукаємо єдності в Бозі.

Нагадаємо, що 18–25 січня 2024 року християнські спільноти різних конфесій з усіх куточків світу протягом Тижня моляться за християнську єдність. Цьогоріч Екуменічна група з Буркіна-Фасо (держава Західної Африки) за сприяння місцевої спільноти «Chemin Neuf» стала організатором редакційної групи із укладання текстів роздумів Тижня молитов за єдність християн 2024 року. Всесвітня Рада Церков (ВРЦ) та Ватикан офіційно затвердили та опублікували цей матеріал кількома мовами.

Розважання досліджують, як ми знаходимо нашу спільну ідентичність у досвіді Божої любові. Конкретний контекст Буркина-Фасо відображає необхідність поставити любов у центр пошуку миру і примирення.

У контексті українсько-російської війни цьогорічні розважання набувають глибокого сенсу та значення для всіх вірних нашої держави.