«У чому суть гріха?» — владики Бориса Ґудзяка у проповіді у катедральному соборі м. Вроцлава (Польща)
«Це велика благодать, що у Вроцлаві між українцями та поляками є велика співпраця. Дякуємо усім полякам, які цього року дали таке велике свідчення любові. Маємо новий шанс на польсько-українську історію. Не змарнуймо його», — владика Борис Ґудзяк звернуся у своїй проповіді під час інавгураційних заходів з нагоди відкриття Фундації УКУ в Польщі.
Архиєпископ Борис Ґудзяк, митрополит Філадельфійський, президент Українського католицького університету, очолив архиєрейську Божественну Літургію у греко-католицькому Катедральному соборі Воздвиження Чесного Хреста у Вроцлаві, яка відбулась під час інавгураційних заходів з нагоди відкриття Фундації УКУ в Польщі. Літургію супроводжував хор УКУ «Стрітення». Про це розповідає пресслужба Українського католицького університету.
Повний запис проповіді можна переглянути за посиланням:
Подаємо кілька тез із проповіді владики у неділю митаря і фарисея:
- Ми бачимо скільки у світі є гріха. Українці та Україна, але також поляки та інші наші сусіди, зблизька бачать сукупність гріха. Бо війна представляє переступлення кожної Божої заповіді.
- У чому суть гріха? Бог дарував Адамові і Єві все: «Жийте даром — даром приняли, даром давайте. Жийте широко, але не беріть з цього дерева плоду». Однак Адам і Єва у світі дару привласнили і відмовився від життя дарування.
- Наша Богоподібна людська природа глибоко має рефлекс — все собі, все для себе. Цей рефлекс неодмінно провадить до смерті. Цього рефлексу не можна позбутися без Божої благодаті.
- Підготовка до Великого посту полягає у тому, аби пізнати у собі цей рефлекс і віддати його під Боже милосердя, щоб ми могли жити вільно.
- Важливо розуміти, що ми всі грішні: десь хапаємо, десь є територія, яку хочемо захистити. І лише, коли б’ємо себе в груди, тоді можемо отримати Божу благодать.
- Не сумніваймося, що Божа правда переможе. путін програє. А Україна переможе.
- Ідімо веселими ногами цим паломництвом до Пасхи: у цьому наш мир і наша радість.