У Чернівецькій єпархії відбувся Форум родини

16 травня 2021

15 травня у катедральному соборі Успіння Богородиці м. Чернівці відбувся науково-практичний форум «Сім’я — домашня Церква» за участю сімей, подружніх пар, духовенства та представників органів місцевого самоврядування.

У Чернівецькій єпархії відбувся Форум родини

З благословення владики Йосафата захід організувала Комісія в справах родин разом з Комісією в справах мирян Чернівецької єпархії в рамках проведення Патріаршою комісією УГКЦ у справах родини і мирян «Фестивалю сім’ї» 16 травня 2021 року та Всецерковного маршу за сім’ю, який відбудеться в червні 2021 року.

Розпочався захід молебнем до Богородиці біля чудотворної ікони Чернівецької Матері Божої «Надія Безнадійних», який очолив єпископ разом з духовенством.

Відтак владика Йосафат привітав присутніх на Форумі: «Сім’я — школа віри, молитви. Саме тут ми отримуємо перше релігійне, катехитичне, загальнолюдське виховання. В цьому фундаментальна цінність сім’ї — середовище любові, місце зростання, виховання дитини». Відтак з нагоди 200-ліття освячення Катедрального собору та коронації чудотворної ікони «Надія Безнадійних» владика вручив грамоти парафіям єпархії.

Далі учасники форуму слухали доповідачів. Отець Володимир Боровий, відповідальний за передподружню підготовку у Катедральному соборі, представив доповідь на тему «Церква — інститут родини та подружнього життя». «Подружнє життя — це служіння один одному. У цьому служінні батьки виховують життєве покликання дітей. Добрий приклад батьків, а не примус, спонукає дітей мати внутрішню потребу до добрих вчинків», — зазначив отець.

Анастасія Опінка, провідний фахівець центру соціальних служб, розповіла про основні акценти державної сімейної політики.

Ярина Лазарук, кандидат політичних наук, мама трьох дітей, розповіла про небезпеки для сім’ї — гендерну ідеологію, розлучення, заохочення до абортів і сурогатного материнства з погляду Церкви, держави, а також підсумувала все сказане особистими роздумами та досвідом.

Опісля, присутні мали змогу почути свідчення подружь, сімей різних поколінь з різних парафій єпархії. Учасники та онлайн глядачі між виступами спікерів мали можливість висловити свою думку, репліку щодо доповіді.

Відтак відбулась презентація книги «Нарис історії УГКЦ на Буковині» авторства Нестора Мизака та Андрія Яремчука.

Насамкінець учасники форуму помолилися та заспівали гімн «О спомагай нас, Діво Маріє».

Фото: с. Тадея Кланца, СНДМ
За матеріалами Чернівецької єпархії УГКЦ