У Бучі відбулася міжконфесійна Національна молитва за Україну

14 червня 2023

10 червня у багатостраждальному місті Буча відбулася міжконфесійна молитва за Україну. Єпископи, пастори та служителі провідних християнських Церков України об’єдналися у молитві за військових, волонтерів, капеланів, дітей, лікарів, за справедливий мир та захист нашої країни. Представником Української Греко-Католицької Церкви на заході був владика Андрій Хім’як, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ.

У Бучі відбулася міжконфесійна Національна молитва за Україну

Національна молитва за Україну розпочалася зі вшанування усіх загиблих хвилиною мовчання, після чого представники релігійних конфесій в Україні провадили молитви за різні намірення нашого страждального народу. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Зі словом та молитвою за утішення для родин загиблих, зцілення їхніх сердець, за допомогу постраждалим та тим, хто зазнав насилля і понівечення, виступив єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ владика Андрій Хім’як.

«Сьогодні в час, коли переживаємо П’ятидесятницю, прихід Святого Духа в наше життя, відчуваємо цю єдність — єдність у молитві, яку сьогодні звершуємо», — промовив владика Андрій Хім’як.

Єпископ звернувся до присутніх, зазначивши, що серед нас завжди є Христос, а молитва до Господа сьогодні об’єднує кожного українця: «Наша молитва об’єднує не лише нас: сьогодні ми нею об’єднуємо всіх українців — від Ужгорода до Луганська, від Чернігова до Криму, — усіх українців, які покинули Україну, але серцем вболівають і переживають за неї».

«Ми закликаємо до молитви і єдності разом зі всіма святими, які є вже в небі, щоби Церква небесна і земна єдналася у спільному проханні до Господа, до Отця, Сина і Святого Духа, щоб ми були вільними від російської агресії, а в нашу країну прийшов справедливий мир», — закликав владика Андрій Хім’як.

Відтак єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ помолився за весь український народ та його кращу долю.

У програмі заходу були також виступи групи різних Церков, дитячі колективи та хори, які піснею прославляли Господа і просили благословення та миру для України.