У Болохові на Івано-Франківщини освятили відновлений іконостас

19 березня 2024

У Сиропусну неділю, 17 березня, владика Микола Семенишин, єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ, здійснив душпастирський візит на парафію Святого Архистратига Михаїла, що у селі Болохів, Голинського протопресвітеріату. У часі відвідин архиєрей освятив відновлений іконостас.

У Болохові на Івано-Франківщини освятили відновлений іконостас

З хлібом на вишитому рушнику владику Миколу зустріла молодь спільноти «Українська молодь — Христові» та діти-учасники недільної школи, яка діє при парафії. Опісля о. Андрій Сімків, адміністратор храму, запросив єпископа до святині, де розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія. Як зазначають на парафіяльній фейсбук-сторінці, перед урочистою Службою Божою владика Микола освятив відновлений іконостас, повідомляє Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

У часі Літургії Архієрею співслужили о. Андрій Сімків, адміністратор парафії, о. Анатолій Козак, протопресвітер Голинський, та о. Степан Скібіцький, в. о. протопресвітера Калуського. Своїм співом моління супроводжували брати-семінаристи Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата.

Найважливіші стосунки у нашому житті

Під час Літургії єпископ виголосив проповідь, у якій розповів присутнім про наш християнський обов’язок — прощати одне одному провини наші. Владика Микола зазначив, що у житті кожного вірного існує три види важливих стосунків: «Насамперед ми пов’язані з Богом, Який нас створив і від Якого ми одержали дар життя, усе те, що є довкола — це Божий дар для нас. Другий вид стосунків — це взаємодія з ближніми, із тими братами й сестрами, які нас оточують, а третій — це ставлення до нас самих, бо кожен із нас є Божим створінням, обдарованим багатьма дарами».

Відтак проповідник ствердив, що протягом трьох неділь, які передували Великому посту, Свята Церква в Євангельських читаннях нагадувала нам, що ми повинні уважно придивитися до свого життя й проаналізувати стан наших стосунків: «Сьогоднішня неділя спонукає нас подумати про самих себе, про те, як ми ставимося до себе. Чи я справді я тішуся тим, що живу, що отримав від Бога дар життя? Чи ціную те, що маю таланти, що можу тішитися сонцем, природою, дощем? Чи стараюся використати всі дари, які мені дав Господь Бог? Чи живу в мирі із собою? Чи є в моєму серці відчуття того, що я є Божа дитина, що перебуваю в руках Небесного Отця?»

Великий піст — це час молитви, діл милосердя і посту

«За допомогою молитви стараймося налагодити стосунки з Богом. Через діла милосердя — впорядкуймо відносини з нашими ближніми. Обмеживши тілесні приємності, опануймо свою людську природу», — закликав владика Микола.

А на завершення додав: «Нехай молитва, піст і милосердя будуть для нас гаслом на цей святий час, щоб ми провели його якнайкраще, поклоняючись Небесному Отцеві, поважаючи своїх ближніх і самих себе. Нехай милосердний Господь обдарує нас ласкою — протягом цього Великого посту належно підготуватися до приходу Ісуса Христа у Воскресінні».

Завершення та подяки

Наприкінці Служби Божої відбувся Чин всепрощення, який зазвичай проводимо перед Великим постом.

Відтак владика Микола доручив о. Анатолію зачитати грамоту від архиєпископа і митрополита Івано-Франківського владики Володимира Війтишина для о. Андрія Сімківа за його ревну душпастирську жертовність та сумлінне виконання обов’язків з правом носити золотий хрест з прикрасами. Окрім того, Митрополичими грамотами були нагороджені найактивніші парафіяни та жертводавці святині.

«Найперше дякуємо Господу за такий чудовий день, а також нашим українським Воїнам, що забезпечують нам мир і можливість молитися. Щиру подяку від парафії висловлюємо п. Івану Болецькому — майстру, який працював над іконостасом, п. Андрію Лучку — іконописцю, та всім жертводавцям, що долучилися до відновлення іконостаса у нашому Болохівському храмі», — йдеться у дописі.

Завершилося святкування частуванням усіх присутніх гарячою кавою та випічкою.