У Бельгії відбулася проща, присвячена молитві за справедливий мир в Україні

14 вересня 2024

У свято Різдва Богородиці відбулась щорічна проща українців Бельгії до Санктуарію в Банньо, яка зібрала понад тисячу прочан та була присвячена молитві за справедливий мир в Україні, її перемогу, а також за українських воїнів та усіх полонених українців.

У Бельгії відбулася проща, присвячена молитві за справедливий мир в Україні

Про це у Фейсбуці повідомило посольство України в Бельгії.

Літургію очолив апостольський адміністратор Паризької єпархії Святого Володимира Великого Української Греко-Католицької Церкви, апостольський делегат у Швейцарії і країнах Бенілюксу владика Гліб Лончина.

Також участь у Літургії взяли вікарій єпархії Святого Володимира у Бельгії отець Іван Данчевський та інші українські греко-католицькі священики Бельгії. Промову українською мовою виголосив бельгійський диякон Кун Якобс, який представляв Примаса Бельгії, архиєпископа Малін-Брюсселя Люка Терліндена.

З вітальним словом до всіх учасників прощі звернулась тимчасова повірена у справах України в Королівстві Бельгія Наталія Аношина, зазначивши, що ця молитва, звершена під час паломництва, за мир та перемогу України, за наших військових, які щоденно борються з ворогом, проливають свою кров, віддають свої життя, є надзвичайно важливою.

У цей день учасники прощі разом з членами світової української скаутської організації «Пласт» підійшли до молитовного хреста, встановленого в Банньо на честь хрещення Київської Руси-України, де відслужили панахиду за загиблими українськими героями, які віддали своє життя за незалежність України у боротьбі з російськими окупантами.

«Дякуємо Преосвященному владиці Глібові Лончині за молитву з нами і за нас, за глибоке духовне слово та батьківську опіку. Щирі слова подяки за присутність, надихаючі слова і служіння українському народові Тимчасово повіреній у справах України в Королівстві Бельгія та у Великому Герцогстві Люксембург Її Високоповажності пані Наталії Аношиній. Дякуємо дияконові Куну Якобсу за молитву з нами, за вітальне слово від архиєпископа Люка і за бездоганну українську мову. Дякуємо усім священникам і звісно нашим вірним, які прибули з усіх куточків Бельгії. Радіємо за „Пластунів“ котрі розпочали свій новий рік. Бажаємо успіхів. Я радію, що тепер офіційно також маю стосунок до „Пласту“ Хай Богородиця вислухає наші молитви!» — зазначив у коментарі о. Іван Данчевський.

Містечко Банньо розташоване в комуні Спрімонт, що в регіоні Валлонія в провінції Льєж. Після об’явлень Діви Марії в 1933 році це місце стало одним із найважливіших місць паломництва в Бельгії. Ця проща відбувається щороку протягом десятиліть, починаючи з 40-го року ХХ ст.