#ТижденьУГКЦ: зустріч Глави УГКЦ з послом України при Святому Престолі та 10-річчя Тернопільсько-Зборівської митрополії

25 грудня 2021

Ось головні події, які сталися в Українській Греко-Католицькій Церкві протягом останнього тижня (18–24 грудня 2021 року).

Зустріч Глави УГКЦ з послом України при Святому Престолі

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав зустрівся з новопризначеним Надзвичайним і Повноважним послом України при Святому Престолі Андрієм Юрашем. Зустріч відбулася у суботу, 18 грудня, у Патріаршому домі у Львові.

Блаженніший Святослав привітав Андрія Юраша з призначенням та запевнив у підтримці його дипломатичної місії з боку УГКЦ, зокрема її структур в Італії.

Під час розмови сторони обговорили подальшу співпрацю у розитку ватикансько-українських відносин.

10-річчя Тернопільсько-Зборівської митрополії

У середу, 22 грудня, в Тернополі відзначили 10-річчя заснування Тернопільсько-Зборівської митрополії. З цієї нагоди Архиєрейську Божественну Літургію в архикатедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Із Главою УГКЦ на Архиєрейській Божественній Літургії співлужили 15 архиєреїв, серед яких Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас, архиєпископ і митрополит Львівський Ігор Возьняк, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василь Семенюк та інші владики УГКЦ з України і з-за кордону.

У проповіді Блаженніший Святослав назвав Тернопільсько-Зборівську митрополію світильником, який освічує всі кінці України і світу. «Десять років тому ми стали свідками історичної події — проголошення Тернопільсько-Зборівської митрополії. У цей момент ми побачили запалення світильника непорочної Діви Марії тут, у вашому місті. Сьогодні дякуємо Господу Богу за те, що цей світильник впродовж десяти років світить і зігріває, збирає і повертає світло українському народові», — додав він.

***

В межах святкування ювілею митрополії у Тернополі Глава УГКЦ освятив християнський дитячий садочок «Ангелятко».

У своєму слові з цієї нагоди Блаженніший Святослав зазначив, що освячення садка «Ангелятко» є відкриттям справжнього обличчя Української Греко-Католицької Церкви — Матері і Вчительки — стосовно своїх дітей, свого народу.

Привітавши дітей, їхніх батьків і вихователів з освяченням садка, Блаженніший Святослав у дружній атмосфері поспілкувався з дітьми, подарував їм книги, а вихователям — портативний комп’ютер.

А ще:

У Посланні з нагоди Всесвітнього дня миру 2022 Святіший Отець Франциск вказав на три шляхи для побудови миру у сучасному світі: діалог між поколіннями, освіта та робота.

***

У авторській статті о. Андрій Танасійчук роздумав над тим, чи можливий перехід на григоріанський календар в Україні.

***

Також цього тижня вийшов новий номер журналу «Патріярхат», присвячений темі «Пандемія: криза і шанси».

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ