#ТижденьУГКЦ: відновлення «Барбареуму» у Відні, перша зустріч нового Апостольського нунція з УГКЦ і ювілейна Пленарна асамблея ССЕЕ за участі Блаженнішого Святослава
Ось головні події, які сталися в Українській Греко-Католицькій Церкві протягом останнього тижня (18–24 вересня 2021 року).
У Відні відкрили «Бербареум — відкритий простір»
У суботу, 18 вересня, у столиці Австрії м. Відні урочисто відкрили «Барбареум — відкритий простір». Це — український багатофункціональний простір зустрічей та спілкування поряд із церквою святої Варвари, який складатиметься з трьох частин: кафе, каплиці та бібліотеки.
Церемонія відкриття відбулася у храмі святої Варвари та зібрала представників численних українських організацій Австрії та гостей з України, греко-католицької та православної громади, дипломатів посольства та організаторів «Барбареуму».
«З одного боку, це давній „Барбареум“ — церковна установа, він навіть фізично знаходиться там, де 1774 року був перший Barbareum — перша семінарія, перший навчальний заклад, в якому вчилися українці (чи русини, як їх тоді називали).
З іншого боку, це «Відкритий простір» — місце зустрічі та обміну досвідом, місце знайомства та розвитку, місце культури та навчання для всіх, хто любить Україну та Австрію, хто в Австрії «чужого навчається, але і свого не цурається». Усіх таких людей тут радісно вітатимуть і підтримуватимуть», — сказав на відкритті о. Тарас Шагала, парох парафії святої Варвари.
***
УГКЦ привітала римо-католиків з 700-річчям оновлення Київської дієцезії
Вітального листа на адресу владики Віталія Кривицького, ординарія Києво-Житомирської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні, від особистого імені та імені Синоду Єпископів УГКЦ надіслав Блаженніший Святослав.
«Ця дата є свідченням того, що вже в далекому 1321 році на київських землях існували громади віруючих людей, які читали Боже слово, молилися і жили Христовими Таїнствами. З історії дізнаємося, що ті роки були наповнені важкими випробуваннями, які випадали на долю ваших попередників. Але сьогодні ми свідчимо про велике благословення, яке Господь Бог виливав на тих, хто був Йому вірний», — зазначив Предстоятель.
***
ХІІІ військове паломництво до Зарваниці
18–19 вересня у Марійському духовному центрі «Зарваниця» відбувалося щорічне військове паломництво, організоване Департаментом військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ. Цього року воно пройшло під гаслом «Бути поруч».
Через карантинні обмеження проща відбулося в онлайн-форматі, тому багатотисячних військових зібрань не було. Участь у прощі взяли капелани, родичі загиблих, ветерани, військовослужбовці.
***
Похорон владики Северіана Якимишина
В понеділок, 20 вересня, в Мондері, провінція Альберта, відбулася Заупокійна Божественна Літургія і похорон владики Северіана Якимишина, колишнього правлячого архиєрея Нью-Вестмінстерської єпархії УГКЦ в Канаді. Владика упокоївся у Бозі 6 вересня 2021 року.
У похованні взяли участь владика Давид Мотюк, єпарх Едмонтонський, апостольський адміністратор Нью-Вестмінстерської єпархії, та владика Браян Байда, єпарх Саскатунський, апостольський адміністратор Торонтської єпархії.
***
Блаженніший Любомир Гузар — почесний громадянин міста Галич
У неділю, 19 вересня, з нагоди урочистостей відзначення 1123-річчя Галича Блаженнішому Любомиру Гузару було присвоєно звання почесного громадянина міста.
Отримати відзнаку прибув керівник Департаменту інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ о. Іван Стефурак. Священнослужитель від імені архиєпископа і митрополита Івано-Франківського Володимира Війтишина радо привітав мешканців Галича з Днем міста та подякував галицькій громаді за добру пам’ять про великого мужа нашої Церкви.
«Я 46 років жив поза Україною. Там було добре, спокійно. Але на чужині ви завжди в якийсь спосіб залишаєтеся громадянином другого класу. Цілком інакше пройтися вулицями міст та сіл в Україні, ніж жити десь там в Нью-Йорку чи Римі», — говорив одного разу Блаженніший Любомир.
***
Владику Богдана Дзюраха обрано членом трьох робочих комісій Німецької Єпископської Конференції
На другий день роботи Генеральної асамблеї Німецької Єпископської Конференції, яка проходить у м. Фулда, у вівторок, 21 вересня, єпископи обирали нових очільників та членів 14 робочих комісій конференції.
Владику Богдана Дзюраха було обрано до трьох із них — Комісії у справах мігрантів, Комісії у справах сім’ї та родини і Комісії Церкви у світі.
***
Глава УГКЦ прийняв рекомендаційного листа від Апостольського нунція в Україні архиєпископа Вісвальдаса Кульбокаса
21 вересня, у свято Різдва Пресвятої Богородиці, після Архиєрейської Божественної Літургії у Київській Трьохсвятительській духовній семінарії у Княжичах, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав прийняв рекомендаційного листа від новопризначеного Апостольського нунція в Україні архиєпископа Вісвальдаса Кульбокаса. Після вручення листа Апостольський нунцій звернувся до Глави УГКЦ, священничої спільноти, викладачів та семінаристів семінарії із привітальним словом українською мовою.
Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав подякував владиці Вісвальдасу за слово, зазначивши, що деякі нунції на закінчення своєї місії в Україні заговорили українською мовою, а владика Вісвальдас на початку своєї місії звернувся до нас нашою рідною мовою. «Ми за це дуже вдячні — це особливий знак пошани до нашого народу, нашої Церкви і нашої держави», — сказав Блаженніший.
***
«Чого очікує сучасна Європа від Церкви». Ювілейна Пленарна асамблея CCEE за участі Глави УГКЦ
З 23 по 26 вересня у Римі відбувається Пленарна асамблея Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE). Цього року інституція, котра об’єднає єпископські конференції Європейського континенту, відзначає свій 50-річний ювілей. Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ, представляє Синод Єпископів УГКЦ.
Ювілейна зустріч Ради Єпископських Конференцій Європи буде присвячена темі «Чого очікує сучасна Європа від Церкви».
***
У четвер, 23 вересня, в базиліці Святого Петра у Ватикані відбулася Меса на початок 50-ї зустрічі Ради Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ). Богослужіння очолив Святіший Отець Франциск. Із ним співслужив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, разом з іншими представниками європейських єпископських конференцій.
«Допоможімо сьогоднішній Європі, хворій на втому, — саме це є хворобою сьогоднішньої Європи, — віднайти завжди молоде обличчя Ісуса та Його нареченої, святої Церкви», — закликав Вселенський Архиєрей.
***
В інтерв’ю для Радіо Ватикану — VaticanNews Блаженніший Святослав розповів про роль УГКЦ у процесі відновлення місії Церкви в Європі, християнське коріння Європи та нові виклики, що стоять перед Церквою на всьому континенті. Глава УГКЦ наголосив, що воскресіння Церкви в Україні є свідченням надії для Європи.
***
У п’ятницю, 24 вересня, учасники Пленарної асамблеї ССЕЕ зустрілися з Президентом Італійської Республіки Серджо Маттарелла. Президент наголосив на особливій місії Церкви у сучасній Європі: «єднати різні народи заради спільного блага людства».
Спілкуючись з президентом Італії, Блаженніший Святослав подякував йому за гостинність до сотень тисяч українців, які живуть та трудяться в Італії, та підтримку для України у протистоянні російській агресії. Серджо Маттарелла наголосив, що українці є дуже цінною національною спільнотою для італійського народу. «Я знаю біль вашого народу, який страждає від війни на Сході України, спровокувавши масову еміграцію ваших громадян. Італія є солідарна з Україною», — запевнив Маттарелла.
А ще:
В понеділок, 20 вересня, в ефірі «Живого телебачення» відбувся «Прямий ефір з Блаженнішим Святославом», присвячений сучасним захисникам України, зокрема ветеранам. Гостем програми було міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна. Глава УГКЦ назвав ветеранів великим скарбом України з колосальним потенціалом будівництва.
***
18 біженців з Афганістану, серед яких шестеро дітей, у четвер, 23 вересня, були евакуйовані і прибули в Україну. Святий Престол звернувся до українських благодійних організацій із проханням підтримки і розміщення евакуйованих осіб.
У тісній співпраці Релігійна місія «Карітас-Спес України» та Міжнародний благодійний фонд «Карітас України» забезпечили біженців всім необхідним та супроводжували групу з аеропорту Бориспіль до Відпочинкового центру в Житомирській області. Там з ними працюють координатори та лікарі. Для евакуйованих осіб також облаштовані теплі кімнати, організоване харчування та все необхідне. Планується, що Україна стане для них транзитною країною перебування на шляху до Риму.
За матеріалами Департаменту інформації УГКЦПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ