#ТижденьУГКЦ: конференція і проща ректорів семінарій, Глава УГКЦ у Бабиному Яру та відхід до вічності священників УГКЦ
Ось головні події, які сталися в Українській Греко-Католицькій Церкві протягом останнього тижня (8–14 травня 2021 року).
Томина неділя — День матері
У неділю, 9 травня, у Томину неділю, на яку цього року припало і Свято матері Блаженніший Святослав відслужив Літургію у Патріаршому соборі в Києві. У проповіді Патріарх пригадав матерям про їхнє особливе завдання. «Кожна мама повинна відкрити двері в життя своїй дитині не тільки в цьому видимому, матеріальному, обмеженому світі. Вона повинна передати дочці чи синові свій досвід віри і вести їх у життя вічне», — сказав Глава УГКЦ.
Окрім того, з нагоди Дня матері у Патріаршому соборі презентували фотовиставку «Багатодітне материнство».
***
Відкриття першого центру родини «Назарет» у Львові для допомоги узалежненим
Цього ж дня, 9 травня, у Львові відкрили центр родини «Назарет», де допомагатимуть залежним особам та їхнім родинам. Центр відчинив свої двері на території парафії Пресвятої Богородиці Володарки України, що на вулиці Новознесенській.
***
Конференція ректорів семінарій УГКЦ та їхнє паломництво до Старуні
В понеділок, 10 травня, в Івано-Франківській духовній семінарії розпочалася конференція ректорів семінарій УГКЦ, мета якої полягає в ознайомленні з функціонуванням семінарій в Україні та за її межами.
***
У четвер, 13 травня, ректори семінарій Української Греко-Католицької Церкви звершили спільне паломництво до Старуні.
***
Онлайн-зустріч за участі Глави УГКЦ і Ровена Вільямса
Минулої п’ятниці, 7 травня, відбулася 90-хвилинна онлайн-зустріч, під час якої Блаженніший Святослав та архиєпископ-емерит Кентерберійський Ровен Вільямс обговорили низку важливих питань: глобальність УГКЦ, екуменічна візія митрополита Андрея Шептицького, сучасна екуменічна ситуація в Україні, католицька освіта та релігійне виховання в Україні, можливості та виклики служіння Божественної Літургії онлайн під час пандемії, важлива роль жіноцтва в УГКЦ.
«Ми українці за походженням, але наша місія є глобальною, — відзначив Блаженніший Святослав, говорячи про глобальний характер УГКЦ. — Ми є Церквою з тисячолітньою історією. Ми є Церквою, яка зберегла у своїй містичній пам’яті неподільне християнство, що існувало перед великою схизмою 1054 року. Ось чому в нашій ідентичності прописане велике бажання до відновлення єдності християн. Пам’ять про сопричастя всієї Церкви Христової є скарбом традиції Київської Церкви».
***
Перший День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни
У п’ятницю, 14 травня, Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, спільно з представниками Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій узяв участь у молитовному заході, який проходив у Києві в Бабиному Яру.
«Ми сьогодні тут, щоб молитися», — підкреслив головуючий у ВРЦіРО.
За словами Блаженнішого Святослава, Бабин Яр сам по собі є посланням Україні і світові. «Ми хочемо сьогодні це послання, той голос крові, пролитої на цій землі різними народами, представниками різних Церков і релігій, перетворити на молитву», — наголосив Глава УГКЦ.
***
Відхід до вічності священників УГКЦ
В неділю, 9 травня, з Риму розійшлася сумна звістка про відхід до Дому Небесного Отця ієромонаха Степана Стареправа, ЧСВВ. Отець Степан був протосинкелом Апостольського екзархату для українців в Італії та довголітнім віцеректором, а відтак ректором Папської української колегії священномученика Йосафата.
***
11 травня на 48-му році переставився до вічності священник Харківського екзархату УГКЦ о. Андрій Буняк.
Вічна їм пам’ять!
За матеріалами Департаменту інформації УГКЦПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ