Ректори семінарій УГКЦ здійснили спільне паломництво до с. Старуні

14 травня 2021

13 травня 2021 року відбулося спільне паломництво ректорів семінарій Української Греко-Католицької Церкви до Старуні, згідно з робочим планом конференції, що відбувається в Івано-Франківській духовній семінарії священномученика Йосафата.

Ректори семінарій УГКЦ здійснили спільне паломництво до с. Старуні

Спершу гостям провели екскурсію по Хресній дорозі Паломницького центру «Симеон Лукач». Усі присутні могли спостерігати, як проходять роботи з оздоблення XIV стації Хресної дороги. Під пильним наглядом автора мозаїки о. Євгена Андрухіва, майстри працюють над оздобленням символічного гробу Господнього.

Відтак присутні відвідали музей Симеона Лукача, де їх ознайомили з експонатами музею та розповіли історію священства та життя священномученика Симеона.

Спільно ректори помолились Молебен до блаженного Симеона Лукача, який очолив єпископ Пармський владика Богдан Данило. Після прочитання Євангелія архиєрей поділився своїми роздумами про новомученика Симеона: «Мені найбільше запам’яталися три моменти з життя та служіння Симеона Лукача. Він проголошував Слово Боже в той час, коли це було заборонено, Симеон закликав до такого служіння всіх богомольних вірних, владика молився в часі підпілля, проте зараз ця молитва має привселюдну славу», — поділився своїми роздумами владика Богдан.

По завершенні Молебну парох храму святих апостолів Петра і Павла о. Ярослав Середюк подарував усім ректорам і владиці Богдану невеличкі пакунки із сувенірами з центру Симеона Лукача та подякував за здійснене паломництво до Прикарпатської святині.

За матеріалами Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ