«Цього дня небо з’єдналося із землею»: у свято Благовіщення митрополит Володимир Війтишин висвятив чотирьох нових священників

27 березня 2024

У понеділок, 25 березня, у торжественний празник Благовіщення Пресвятої Богородиці, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин очолив Архиєрейську Божественну Літургію у храмі Свв. Кирила і Методія. У часі моління архиєрей уділив пресвітерські свячення чотирьом дияконам Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

На святкове моління численно зібралися парафіяни, гості храму, рідні новопресвітерів, представники влади та духовенство. У часі Літургії митрополиту Володимиру співслужили прп. о. Йосафат Бойко, ВС, настоятель парафії, сотрудники храму, а також запрошені священнослужителі, — як повідомляє Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Звертаючись до вірних та душпастирів зі своєю проповіддю, архиєрей роздумував над таїнством Воплочення Христа у лоні Пречистої Діви Марії: «Благовіщення — це день, якого очікували прародичі людського роду Адам і Єва. Це день, який заповідали пророки. Це день, за яким сумували старозавітні патріархи й праведники. Цього дня небо з’єдналося із землею! Бог став людиною й замешкав у дівочому лоні Непорочної Діви Марії».

Вогонь любові до предвічного Сина Божого

За словами проповідника, ця євангельська подія в житті Пресвятої Марії, яку записав св. апостол Лука, зачаровує кожну віруючу людину й розпалює в серці вогонь любові до предвічного Сина Божого, який взяв на себе людське тіло, щоб рятувати рід людський від гріхів: «Щоби кожен, хто вірує в Нього, мав життя вічне» (Ів. 3, 16).

Благословенні слова нашого спасіння

Як мовив митрополит Володимир, тисячами років небо і земля, все людство очікувало відповідь Пречистої Діви, яка проказала благословенні слова нашого спасіння: «Ось я, слугиня Господня, нехай зі мною станеться по Твоєму Слову» (Лк. 1, 3–8).

Чудо, подібне створенню Всесвіту

«У день Благовіщення сталося чудо, подібне створенню Всесвіту, бо саме тоді Предвічний, Всемогутній і Невмістимий Син Божий, „зійшов із небес і воплотився з Духа Святого і Марії Діви і стався чоловіком для нашого спасіння“», — додав архиєпископ Івано-Франківський.

Марія — наша духовна Матір

«Так Богородиця стала матір’ю втіленого Бога Христа. Задля цієї мети і гідності Марія була повна ласки від хвилини свого зачаття й була взята в небо з тілом і з душею. Тож радіймо, що маємо на небі могутню Заступницю, Покровительку, Матір нашого Спасителя і Бога, яка є також нашою духовною Матір’ю, яка любить нас і бажає, щоб ми всі осягнули вічне щастя у Царстві Небесному», — закликав владика Володимир.

Чотири нових священники

У часі Літургії, після Херувимської пісні, за Чином поставлення ієреїв, митрополит Володимир рукоположив у пресвітерський сан дияконів Дмитра Буржмінського, Святослава Данильця, Павла Момота й Івана Кшебета. Новоієреї, своєю чергою, після трьох обходів навколо престолу, зачитали визнання віри. Опісля архиєпископ прочитав молитви ієрейських свячень.

Відтак нововисвячені пресвітери були облачені у священничі ризи: епітрахиль, пояс, нарукавники та фелон, а також отримали служебник, дискос та чашу. Далі новоієреї стали до престолу і поруч з усіма душпастирями служили Божественну Літургію.

Завершальні промови

Після богослужіння у храмі лунало «Многоліття». А згодом о. Йосафат Бойко пригадав вірним, що 25 березня, у празник Благовіщення Пречистої Діви Марії, наша Церква відзначає День подяки Богові за дар життя.

Пізніше новоієреї висловили вдячність Богові за дар життя й прийняття Тайни Священства, родині за опіку, а митрополиту Володимиру — за пресвітерські свячення, запевнивши про старання ревно служити у Христовому винограднику упродовж всього життя.

Завершилися урочистості молитвою за Україну «Боже Великий, Єдиний» та архиєрейським благословенням митрополита Володимира.