Тридцять сім душпастирів з усього світу стали радниками Душпастирської ради УГКЦ

4 грудня 2019

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у вівторок, 3 грудня 2019 року, в Патріаршому домі, що у Львові, під час Генеральної асамблеї Душпастирської ради УГКЦ вручив декрети про призначення тридцяти семи священнослужителів радникам Душпастирської ради Патріаршої курії УГКЦ.

У тексті декрету про призначення мовиться, що в Патріаршій курії засновано Душпастирську раду, до якої ввійшли підрозділи курії, котрі відповідають за душпастирське служіння в УГКЦ.

Зазначається, що ця рада успадкувала всі напрацювання робочої групи для впровадження Стратегії розвитку УГКЦ на період до 2020 року, що була заснована відповідно до рішення Синоду Єпископів УГКЦ 2011 року і у вересні цього року завершила своє служіння.

Один із важливих здобутків робочої групи — діяльність мережі координаторів, які допомагали своїм єпископам втілювати в життя на єпархіальному рівні стратегію розвитку Церкви.

Новостворена Душпастирська рада — у співпраці з представниками від єпархій, які належать до цієї Ради як радники в пасторальних питаннях — творитиме простір для постійної комунікації та координації усіх структур УГКЦ з метою пасторального планування з урахуванням законодавчих актів Синоду Єпископів УГКЦ.

Звертаючись до радників, Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, сказав: «Ви маєте допомогти своїм єпископам у локальних осідках втілювати у життя рішення наших Синодів. А коли буде опрацьований новий душпастирський план, то ви будете тими, хто координуватиме його імплементацію… Я очікую, що ви будете моїми радниками, але будете говорити правду».

«Радники мають можливість і завдання пропонувати різні законодавчі ініціативи для їх розгляду Синодом Єпископів УГКЦ, — законодавчим органом Церкви», — пояснив радникам їхні компетенції о. д-р Віталій Токар.

Під час вручення декретів про призначення о. Андрій Максимович, адміністратор Патріаршої курії, відзначив, що географія радників підкреслює глобальність нашої Церкви.

Він зазначив, що приблизно 30–35 % курії знаходяться у Києві. 55 % — у Львові, є Екобюро в Івано-Франківську, маємо Секретаріат Глави Церкви в Римі, є морський апостолят в Одесі… Це все показує мережеву можливість УГКЦ, яку Душпастирська рада може використовувати для свого служіння у тісній співпраці з комісіями і адміністрацією курії.

Призначені радники:

• о. Іван Третяк (Україна),
  • о. Сергій Василів (Україна),
  • о. Іван Лега (Росія),
  • о. Зміцер Чарнель, (Білорусь).

Душпастирську раду Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви було створено у червні 2019 року. До складу ради входять структури Патріаршої курії, відповідальні за душпастирське служіння УГКЦ. Головою Душпастирської ради призначений владика Кен Новаківський, правлячий єпископ Нью-Вестмінстерської єпархії.

Головним завданням Душпастирської ради є координація та уніфікація діяльності структур Патріаршої курії, які відповідають за пастирське служіння, продовження втілення в життя напрацювань робочої групи для впровадження Стратегії розвитку УГКЦ та інші завдання, окреслені у відповідному Положенні.

Фото: о. Андрій Шестак
За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ