«Треба працювати і брати відповідальність, підніматися на подвиг», — Борис Ґудзяк українцям

26 серпня 2021

Один із моральних авторитетів України архиєпископ і митрополит Філадельфійський УГКЦ владика Борис Ґудзяк напередодні Дня Незалежності дав пораду українцям: «Треба працювати і брати відповідальність, підніматися на подвиг. Працювати так, як це залежить від тебе і молитися, знаючи, що це все залежить від Бога».

Про це він сказав 19 серпня 2021 року у великому інтерв’ю Данилу Яневському, в якому йшлося про Бога, сенси та Україну.

За словами владики Бориса, Україна — це територія і люди, які з нею пов’язані. Це людський досвід і певна традиція та надія на майбутнє. Україна передовсім — це є молодь.

«Мені пощастило працювати з молоддю і я часто зустрічаюся зі студентами, викладачами. Україна — це молода держава, це феномен, який має ще жагу життя», — сказав владика Борис.

На запитання, що Церква може запропонувати сучасній молоді, архиєпископ відповів:

«Церква має великий досвід, можливо припилений, відсунений чи навіть не усвідомлений самою Церквою. Сьогодні молода людина має колосальні можливості і свободу їх реалізувати, але часто вона розгублена. Церква може і покликана допомагати людині давати раду з життєвими труднощами… Цю велику спадщину життєвого досвіду Церква має перекласти на зрозумілі для молодого покоління слова. Сьогодні молодь потребує Церкви, а Церква потребує молоді. В УКУ такі зустрічі відбуваються у радості, на підставі особистого свідчення і досвіду… Це дає поштовх до творчого підходу Церкви до молоді, бо духовне життя — це визнання іншого і служіння іншому».

На думку владики Бориса, сьогодні церковні структури потребують певного розвитку, щоб відповісти на реалії культури. Він також наголосив на важливості того, щоб Церква сьогодні є глобальною і йде назустріч людям.

За матеріалами Релігійно-інформаційної служби України