Синод Єпископів УГКЦ завершив свої цьогорічні засідання

30 вересня 2021

28–29 вересня відбулися підсумкові третя і четверта сесії Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви 2021 року. Ці сесії, як і усе синодальне діяння, у зв’язку із карантинними обмеженнями, накладеними урядами різних країн у боротьбі із поширенням пандемії Covid-19, відбувалися у форматі онлайн.

Синод Єпископів УГКЦ завершив свої цьогорічні засідання

Засідання розпочалося із блоку економічних питань. Члени Синоду Єпископів Мали нагоду ознайомитися із Звітами різних фондів УГКЦ. Серед них: Місійний фонд, який покликаний сприяти розвитку в УГКЦ місійного духу і місійної діяльності; Загальноцерковний фонд священничої солідарності, який покликаний сприяти розвитку священичої солідарності, а також надавати усебічну допомогу духовенству на місіях; Фонд єпископської солідарності; Патріарша фундація. Відтак були представлені результати збірки «Андріїв гріш», із якої забезпечувалася підтримка постраждалих від пандемії та інших категорій потребуючих осіб в Україні.

Оскільки однією із основних функцій Синоду Єпископів є законодавча, серед нових документів синодальні отці затвердили Інструкцію про перебування священнослужителів поза межами своєї єпархії та у першому читанні чотири розділи майбутнього Кодексу канонів УГКЦ, підготовлені Синодальною робочою групою, оновлену Концепцію екуменічної позиції УГКЦ, приготовану Комісією з міжконфесійних та міжрелігійних відносин. Окремо було прийнято ряд документів, приготованих Патріаршою комісією у справах духовенства, щодо Напрямних підготовки кандидатів до священства.

Одним із основних моментів підсумкового засідання стало те, що синодальні отці прийняли текст посинодального послання на тему душпастирського планування УГКЦ на період до 2030 року. Текст був опрацьований на основі резолюцій робочої синодальної групи з опрацювання душпастирського плану на період до 2030 року, яку очолював високопреосвященний владика Борис Ґудзяк.

Окремо було представлено Звіт про стан суддівства в Українській Греко-Католицькій Церкві, представлений архиєпископом і митрополитом Львівським владикою Ігорем Возьняком, та Звіт про діяльність Душпастирської ради, приготований владикою Кенном Новаківським, Головою Душпастирської ради, та підсумок звітів про діяльність комісій та відділів патріаршого рівня, який підготував отець Андрій Хім’як.

Традиційно, на завершення синодальних засідань Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав привітав цьогорічних ювілярів з нагоди річниць їхніх уродин, священничих свячень або єпископської хіротонії. Своєрідним подарунком для всіх цьогорічних ювілярів став відеоролик зі світлинами владик і многоліттям у виконанні студентів Колегії святого Йосафата в Римі та Чоловічого хору і капели бандуристів з Канади і Сполучених Штатів Америки.

Завершився Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви 2021 року спільною молитвою до Пресвятої Богородиці, якою владики поручили захисників Української Держави на фронті та медичних працівників — захисників від пандемії Covid-19 та увесь український народ під Її покров.