«Святкувати Різдво Христове — це ділитися радістю і свідчити Божу любов» — владика Богдан Дзюрах про різдвяні відвідини дитячого будинку

30 грудня 2019

В четвер, 26 грудня 2019 року, владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, разом з сестрами служебницями Провінції Матері Божої Неустанної Помочі Анною та Маркіяною з Екуменічного дому соціальної допомоги, що в Пралківцях, поблизу Перемишля, та волонтерами з Польщі та України навідалися з різдвяними привітаннями до дітей та вихователів Дитячого будинку «Надія», який знаходиться в с. Кривошиїнці, поблизу м. Сквира (Київська область).

Цього року відвідини готувалися заздалегідь, а саме через оголошену в регіональній пресі ряшівського воєводства окрему збірку для потребуючих дітей в Україні. Акцію організували Сестри Служебниці у співпраці з місцевими благодійниками п. Ізабелою Вуйцік та п. Давидом Цісло. Цікаво і радісно, що на заклик допомогти дітям в Україні відгукнулися не лише дорослі, але і багато дітей та школярів, які поділилися зі своїми ровесниками іграшками, канцелярським приладдям, солодощами, а також написали своїм одноліткам в Україні листи-привітання з Різдвом Христовим та з Новим роком.

В Дитячому будинку «Надія» гостей з Києва та Польщі зустріли щиро і радісно. Діти розповідали різдвяні і новорічні вірші, співали пісні до св. Миколая та українські колядки, спілкувалися та розповідали про своє життя, про зацікавлення, надії і мрії, які носять у своїх серцях. Дуже швидко постала атмосфера свята, радості і родинного тепла. На кожний дитячий виступ присутні відповідали щедрими аплодисментами, а потім гості заспівали дітям кілька нових колядок, які діти радо підспівували і обіцяли до Різдва навчитися співати самостійно.

Директор Дитячого будинку Наталія Володимирівна Майорко розповіла про позитивні зміни, які відбулися в облаштуванні Будинку за минулий рік, поділилася планами на майбутнє, зокрема щодо завершення ремонту житлових приміщень, оснащення дитячих класів і ігрових кімнат, щоб таким чином створити дітям максимальний комфорт і родинний затишок. Вихователька Ліліана Василівна, у свою чергу, розповіла про різні виховні і навчальні заходи, які колектив вихователів у співпраці з волонтерами та добродіями організовує для дітей. Вона особливо подякувала за духовну опіку, яку впродовж багатьох років здійснюють над Дитячим будинком священники Київської архиєпархії УГКЦ, зокрема о. Олег Лучка з парафіянами і молоддю із Фастова та з с. Вербівка.

Гості звернули увагу на дуже гарну атмосферу, яку вихователі та увесь персонал створили в Дитячому будинку, а владика Богдан Дзюрах подякував керівництву за те, що виконують своє служіння з великою любов’ю та посвятою. «Бо для дітей не менше важливим від матеріального забезпечення чи умов проживання є ставлення до них з боку дорослих, — зауважив Секретар Синоду Єпископів в розмові з вихователями. — Враховуючи, що ці діти в рідних сім’ях, на превеликий жаль, дуже часто були позбавлені належної уваги, зрозуміння і любові, родинна атмосфера Дитячого будинку відроджує у їхніх душах надію, яка, своєю чергою проявляється у радості і усмішках дітей».

Слід зауважити насамкінець, що значна частина зібраних дарів буде передана у прифронтову зону на Луганщину, дітям і школярам з дитячого садочка та середньої школи у селі Муратове (Новоайдарський район, Луганська область). Таким чином, сестри служебниці Провінції Матері Божої Неустанної Помочі, волонтери і добродії, дорослі і діти з Польщі бажали виразити свою підтримку, солідарність і близькість із українськими дітьми, що змушені переживати досвід убогості, самотності і воєнного лихоліття.

Варто також зазначити, що такі відвідини відбуваються вже не вперше, бо сестри служебниці впродовж багатьох років регулярно навідуються до цього дитячого закладу, несучи його вихованцям радість і ділячись любов’ю. Саме напередодні Різдвяних свят такі відвідини набувають особливого змісту, адже, за словами владики Богдана, «святкування Христового Різдва не повинно обмежуватися лише до літургійних відправ у церкві та Святвечірньої трапези в родинному колі. Святкувати Різдво Христове — це ще й ділитися радістю і свідчити Божу любов, особливо для тих, хто не зазнав в житті достатньо радості і любові».