Священники Стрийської єпархії на чолі з владикою Богданом Манишином взяли участь у програмі «Зцілення ран війни»

13 квітня 2024

9–11 квітня 2024 року в Патріаршому домі у Львові відбувся черговий блок освітньої програми УГКЦ для духовенства та монашества «Зцілення ран війни», який з ініціативи Блаженнішого Святослава організовує та проводить Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я. У курсі активно взяли участь душпастирі Стрийської єпархії, серед яких єпископ-помічник владика Богдан Манишин.

У межах курсу, який складається з трьох напрямів: психічне здоров’я, душпастирство та богослов’я, священнослужителі навчалися надавати фахову допомогу й опіку всім потребуючим, які постраждали внаслідок війни. Про це повідомляє пресслужба Стрийської єпархії УГКЦ.

Священники мали нагоду поділитися досвідом та свідченнями, з чим вони стикаються у парафіяльному житті. Особливим моментом стало те, що своїм досвідом та переживаннями з учасниками програми поділився священник Стрийської єпархії отець Петро Мандзяк, який перед своїми ієрейськими свяченнями був військовим та захищав Україну від російського агресора на східних теренах.

На закінчення закінченню курсу всі учасники пройшли тестування та отримали відповідні сертифікати, які вручила Голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я сестра Севастіяна Карвацька, ЧСВВ.

Довідка

Програму «Зцілення ран війни» затвердили постановою Синоду Єпископів УГКЦ, який відбувався з 3 по 13 вересня 2023 року в Римі. Програму напрацювала Комісія Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства охорони здоров’я спільно з фахівцями Інституту психічного здоровʼя УКУ.

Фахівчиня із проєктів Комісії Мирослава Полець каже, що головна мета курсу — навчити священників надавати фахову допомогу й опіку тим, які постраждали внаслідок війни.

Олег Романчук, психотерапевт, директор Інституту психічного здоровʼя УКУ розповів про важливість ініціативи: «Війна є великим викликом, який має вплив на наше психічне благополуччя. Нам як суспільству важливо вибудовувати міцні мережі турботи про психічне здоров’я, і роль Церкви у цьому є дуже важливою».

По закінченню курсу всі учасники пройдуть тестування та отримають відповідні сертифікати.