Священники Перемишльсько-Варшавської архиєпархії під час зустрічі дискутували про нові методи євангелізації

13 жовтня 2024

Із 7 по 10 жовтня 2024 року відбулася чергова зустріч у межах постійної формації для духовенства Перемишльсько-Варшавської архиєпархії. Вже традиційно священники зустрілися в реколекційному домі сестер служебниць Непорочної Діви Марії у м. Перемишлі.

Перші два дні конференцій провадили ведучі: владика Йосафат Мощич, єпископ Чернівецької єпархії та Голова Патріаршої комісії в справах євангелізації, о. Роман Терлецький, голова Комісії в справах євангелізації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ, медичний капелан та Олеся Колос, секретар Патріаршої комісії в справах євангелізації. Про це розповідає пресслужба Перемишльсько-Варшавської архиєпархії УГКЦ.

Вчитися євангелізувати постійно

На конференціях були порушені цікаві й значущі теми щодо нової євангелізації, зокрема те, як її впроваджувати у власне та парафіяльне життя. Кожна наука базувалася на досвіді і переживанні Бога як Друга і Люблячого Батька. Доповідачі заохочували священників проповідувати керигматично, тобто триматися певної схеми, яка допоможе нам краще передати оте живе Боже Слово до сердець людей, щоб, запалені цим словом, вони хотіли змінюватися та навертатися.

«Перш за все, маємо усвідомити, що Бог нас сильно любить, кожного з нас особисто, а не масу. Для Бога кожен є важливий і неповторний. Наступним кроком є зрозуміння того, чим є гріх і що кожен з нас є грішником. Тоді ми розпочинаємо бачити, що єдиний, хто може нам допомогти і спасти, — це Ісус Христос, наш дорогий Спаситель. Тобто наше спасіння є тільки в Ньому. Опісля Господь запрошує нас до глибшої віри та навернення, переосмислення свого життя, як той „орел, що оновлює свою юність“. Ми також з великою радістю визнаємо, що Ісус Христос є наш Господь. Якщо будемо з великим завзяттям триматися цієї радісної схеми, то наше життя буде в Святому Дусі, тобто Він буде витати у нашому серці та підказувати, як правильно поступати та куди йти, щоб творити спільноту з Богом та людьми», — зазначили доповідачі у підсумку.

Важливі практичні поради

«Ми мали також і практичні заняття з Lectio Divina, де владика Йосафат розповів про три точки роздумування над Святим Письмом, які тепер можемо застосувати на парафії. Перший раз читаємо фрагмент і вибираємо, що нас вразило. Це може бути слово або речення. Тоді читаємо вдруге і кажемо, що на нашу думку до нас хоче промовити Господь, а, читаючи третій раз, — що ми хочемо на ці слова відповісти, наприклад за щось подякувати Богові, щось попросити чи перепросити», — розповідає о. Володимир Алфівіцький, учасник формаційної зустрічі.

Також багато говорили про важливість спільнот у парафіяльному житті та роль парафіян і священників у них. «Отці з великим захопленням слухали та не помічали того, як швидко минали ці насичені програмою дні. Було багато питань та цікавих відповідей. Ведучі ділилися досвідом свого життя та як Бог діяв у їхньому житті. Щиро дякуємо цим дорогим апостолом Божої Любові за добрі науки та свідчення, де кожен щось для себе взяв», — додав о. Володимир.

Інші питання архиєпархії

У звітній частині соборчику с. Даниїла Шумна, ССНДМ, розказала про стан катехитичного служіння у Перемишльсько-Варшавській архиєпархії. Доповідачка представила результати анкет щодо катехизації, яку опрацював о. Дмитро Лавренюк.

Окремо сестра Даниїла згадала про майбутній огляд релігійної дитиячої творчості, який буде проходити 19 жовтня у Перемишлі, запросивши всіх до участі, а також проанонсувала біблійний конкурс по Євангелії від св. Матея.

Отець Ярослав Стороняк провів конференцію на тему «Закон Камілька», яку опрацював разом з о. Ярославом Чухтою.

Відтак отець Віталій Бойко запрезентував новий сайт Перемишльсько-Варшавської архиєпархії, розробку якого модерує.

На завершення усіх доповідей та презентацій архиєпископ Євген мав слово про єпархіальні справи та привітання ювілярів.

Нагадаємо, що цьогорічний Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви проходив у Марійському духовному центрі в Зарваниці 2–12 липня 2024 року на тему: «Бути благовісниками надії: євангелізація у контексті війни». Тож тепер окремі єпархії та екзархати УГКЦ як в Україні, так і за кордоном впроваджують запропоновані Синодом Єпископів постанови.