«Станьмо ж тими, хто обдарує своїх братів та сестер цією заповітною любов’ю, якої нас вчить Христос!» — владика Володимир Війтишин

19 листопада 2023

У 2016 році на завершення Ювілейного року Милосердя Папа Франциск постановив День бідних, який уся Католицька Церква відзначає щороку в листопаді. Цьогорічний VIІ Всесвітній День бідних буде відзначатися 19 листопада. З цієї нагоди архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин на заклик Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука запрошує усіх вірних доєднатися до благодійної акції.

ПОСЛАННЯ

архиєпископа і митрополита Івано-Франківського владики Володимира Війтишина

з нагоди VII Всесвітнього Дня бідних

Слава Ісусу Христу!
Всечесні отці! Дорогі брати і сестри у Христі!

«Ріка бідності тече через наші міста, стаючи дедалі більшою, аж виходячи з берегів», — такими словами Папа Франциск розпочинає своє Послання «Не відвертай свого лиця від бідного» на Всесвітній день бідних, який цього року припадає на 19 листопада та відзначатиметься всьоме.

У своєму Посланні Святіший Отець закликає не відвертатися від тих, хто перебуває в скрутному становищі, зокрема від дітей, що постраждали внаслідок воєнних дій, тих, хто не може впоратися з викликами сьогодення та інших потребуючих. Адже бідні люди є не просто цифрою зі статистики, вони, насамперед, є тими, хто потребує нашої близькості, любові та людяності.

Мільйони жінок, дітей та похилих віком осіб змушені кинути виклик небезпеці бомбардувань, щоб врятуватися, шукаючи притулку. А ті, які залишаються у зоні бойових дій, кожного дня співіснують зі страхом, з нестачею їжі, води, лікування та простого людського тепла. Уявімо, які важкі часи переживають ці люди, з якими труднощами їм доводиться стикатися в житті. Найстрашнішим є те, що з кожним днем зростає кількість тих, хто знаходиться на межі. Будьмо ж їхньою опорою!

Відповідь, що принесе полегшення та мир багатьом людям, залишених на поталу невизначеності та нестабільності, можна знайти в словах Матері Терези: «Я можу робити те, що ти не можеш, ти можеш робити те, що я не можу; разом ми можемо робити великі речі».

Як важливо ділитися тим, що маємо, з тими — хто не має нічого, аби ніхто не страждав. Бо лише тоді ми зможемо вважатися добрими християнами, коли наші парафії стануть місцем, де піклуються про сироту, заступаються за вдову, допомагають убогому й розділяють страждання із хворими. Будуймо ж наше суспільство на тих вченнях єдності та спільності, які дарував нам Господь.

Тому просимо парафіяльні спільноти, організації та всіх людей доброї волі вкотре підтримати благодійну ініціативу, яка спрямована на забезпечення потреб наших братів і сестер, провівши соціальні ініціативи на своїх парафіях (ярмарки чи акції для збірки на продуктові набори та засоби гігієни; створення банків харчів або куточків милосердя; видача продуктових наборів та інше).

Пам’ятаймо, що та маленька частинка милосердя, яку ми подаруємо, може стати для когось ліхтариком у найтемніші часи. Бо кожен хоче знати, що він є потрібним, любленим та важливим для інших. «Хто чинить бідному добро, той Господеві позичає, і Він йому відплатить за його добродійство» (Приповідки 19, 17).

Благословення Господнє на вас!

† Володимир Війтишин,
архиєпископ і митрополит Івано-Франківський