«Сьогодні не час плакати, сьогодні час дякувати Богу»: в Ірпені відзначили 25-річчя парафії

9 вересня 2024

У неділю, 8 вересня, парафія Різдва Пресвятої Богородиці в Ірпені на Київщині відзначала 25-річчя з дня заснування та храмове свято.

Привітати вірних у свято Різдва Пресвятої Богородиці приїхав владика Йосиф Мілян, який очолив Архиєрейську Божественну Літургію. Йому співслужили парох парафії о. Мирослав Латинник, сотрудник о. Віталій Воєца і духовенство Київської архиєпархії. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

До святкової Літургії доєдналися представники спільноти «Лицарів Колумба».

Діти парафії зустріли владику творчою програмою та декламацією віршів.

Звертаючись з вітальним словом до парафіян, єпископ наголосив, що «чверть століття в історії Церкви — це дуже малий відрізок часу, але й водночас великий, бо ірпінська громада Різдва Пресвятої Богородиці пережила дуже багато».

«Сьогодні не час плакати, сьогодні час дякувати Богу за те, що маємо: за те, що Він дарував, підтримав наші зусилля у розбудові храму, об’єднанні», — пояснив владика Йосиф Мілян.

Він поділився радістю з того, що ірпінці вистояли під час нападу ворога, зазначивши, що «нас пробували вбити, але ми живі, бо з нами Бог!»

Відтак проповідник, вітаючи зі святом, закликав до згуртованості: «Спробуймо бути разом, підтримувати один одного, не шукати моментів критицизму. Шукаймо у кожній людині, кожному моменті світла, добра».

Привітання від Блаженнішого Святослава

До того ж, владика Йосиф Мілян передав парафії привітання з ювілеєм та грамоту від Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава.

Отець і Глава Церкви Блаженніший Святослав у грамоті зазначив, що «парафія, яка після сім’ї є найважливішою клітиною Христової Церкви, — це діло Господнє, тому її ювілей — велике свято для парафіян».

«Ваша парафія, посвячена під опіку і захист Пресвятої Богородиці, — це місце, сповнене Святим Духом, у якому вірні нашої Церкви впродовж чверті століття зростають через молитву, слухання Божого слова та участь у Святих Таїнствах до усвідомлення себе Божими дітьми», — йдеться у грамоті.

Також подячними грамотами було відзначено активних вірних парафії.

Завершення молитовних святкувань

На завершення Божественної Літургії усі спільно виконали духовний гімн «Боже великий, єдиний…», а опісля на церковному подвір’ї відбулося освячення ювілейного хреста та представлено дитячу мистецько-духовну програму.

Варто додати, що 16 жовтня 2011 року владикою Йосифом Міляном було освячено наріжний камінь храму Різдва Пресвятої Богородиці в Ірпені, а 21 листопада 2009 року відслужена перша Божественна Літургія.