Сьогодні греко-католики Польщі та України здійснюють духовне паломництво до Ченстохови на Ясну Гору

19 червня 2020

4 липня 2020 року повинна була відбутись проща вірних Української Греко-Католицької Церкви Польщі та України до Ченстохови на Ясну Гору. У зв’язку із пандемією коронавірусу це паломництво звершують в духовній спосіб сьогодні.

19 червня 2020 року о 13.30 польського часу (український час 14:30 год.) на телеканалі TRWAM буде транслюватися Божественна Літургія з Каплиці Матері Божої. Молитву очолить високопреосвященний владика Євген Попович, архиєпископ і митрополит Перемисько-Варшавський, у співслужінні з преосвященним владикою Володимиром Ющаком, єпископом Вроцлавсько-Ґданським та духовенством.

«В цьому часі змагань з епідемією запрошуємо Вас на духовну прощу до Матері Божої, щоб за її посередництвом і опікою отримали здоров’я душі і тіла, знайшли потіху, силу в вірі та надії. Маємо надію, що в наступному році проща до Матері Божої на Ясну Гору в Ченстохові відбудеться вже в звичайному режимі з участю численних вірних нашої Церкви Польщі та України […]. Запрошуємо Вас до спільної молитви!», — йдеться в повідомленні прес-служби Вроцлавсько-Ґданської єпархії.

Нагадаємо, що Ясна Гора є духовно важливим місцем для Греко-Католицької Церкви. У 1988 році саме тут відбулися урочистості великого ювілею тисячоліття Хрещення Київської Русі. Через рік у Ченстохові був висвячений перший післявоєнний єпископ Української Греко-Католицької Церкви архиєпископ Іван Мартиняк, митрополит Перемиський і Варшавський у 1996-2015 роках.

Фото з архіву
За матеріалами Вроцлавсько-Ґданської єпархії УГКЦ