«Служіння ближньому — обличчя Церкви», — митрополит Володимир Війтишин на Форумі соціального служіння
У понеділок, 22 серпня, у приміщенні Католицького ліцею провели форум соціального служіння під назвою «Разом робимо добрі справи та перемагаємо. Соціальне служіння в часі війни». Організував даний захід «Карітас» Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.
Розпочався форум із молебню до Пресвятої Богородиці, який очолив архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин у співслужінні численного духовенства. Про це зазначає Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.
Митрополит Володимир: жити любов’ю нащодень
«Коли ми читаємо Святе Євангеліє, зустрічаємо там не один опис оздоровлення, але ніде не зустрічаємо факту, що Христос за допомогу ближньому та опіку брав якісь кошти. Бог хотів, щоб ми з вами жили згідно Божих законів, а також жили любов’ю. Наша церква перед великим переслідуванням мала розвинуте соціальне служіння, по невеликих селах були різні будинки допомоги для нужденних, сиріт, хворих. І сьогодні маємо продовжувати цю велику, надважливу справу», — звернувся до волонтерів митрополит Володимир.
Архиєрей наголосив на тому, що на Синоді УГКЦ єпископи часто зосереджуються на питанні служіння ближньому.
«Сьогодні, в часі війни, є дуже багато людей, які постраждали. Наші руки і серця мають бути більш відкритими для ближнього, щоб ми могли у ближньому бачити Ісуса Христа. Нехай ця праця буде служінням, бо воно вище і благородніше за роботу. Нехай соціальне служіння буде у кожному місті, селі, парафії, ба навіть домі, щоб ми могли бути відкритими до любові. Нехай „Карітас“ залишається тим центром, де можна почерпнути служіння любові, де попереду і в центрі є наш Господь», — підсумував архиєрей.
Отець Андрій Нагірняк: свідчити віру і добрі діла
Розпочав офіційну частину заходу керівник Відділу соціального служіння УГКЦ о. Андрій Нагірняк, пояснюючи важливість соціальної праці в структурі Церкви.
«Впродовж цих років інструментом реалізації соціальних служінь був якраз благодійний фонд, заснований Церквою. Стратегія розвитку соціального служіння в Церкві включає плекання жертовної любові, виховання та розуміння того, що Церква не може існувати без цієї складової. Другою ціллю є втілення духовних засад на практиці, себто саме соціальне служіння, реагування на виклики в громаді, де ми живемо. Це може бути щось дуже незначне, або щось дуже велике. Одним з завдань „Карітасу“ було надавати невелику фінансову підтримку, щоб мотивувати наші парафіяльні громади у їх діяльності. Але тут діє євангельський принцип: „Хто має, тому додасться, а хто не має, заберуть те, що має“. Навіть без ресурсів можна спробувати створити парафіяльний „Карітас“. Адже, коли ми щось починаємо робити, це викликає довіру, а довіра відкриває „кишені“. Кажуть, що не можна багато розповідати про добрі справи, але в нашому випадку це радше свідчення віри і добрих діл. Бо хтось, бачачи Ваші добрі діла, буде бачити руку Бога», — сказав о. Андрій Нагірняк.
Отець Володимир Чорній: подяка волонтерам
Далі розпочалась презентація роботи «Карітасу» Івано-Франківської архиєпархії, під час якої директор «Карітасу» митр. прот. Володимир Чорній представив результати соціального служіння у різних осередках благодійного фонду.
«Карітас мав би існувати на кожній парафії. Але дуже важко переконати людей у любові, яка здатна рухати цей світ. Дуже важливо, щоб священник давав мирянам можливість працювати в спільноті та розвивати служіння. Хочемо висловити від митрополита та нас усіх щиру вдячність за те, що ви, наші волонтери, стараєтесь відродити те служіння ближньому, яке завжди існувало в нашій Церкві! Сьогодні Ви є тими, хто дає добрий приклад для наслідування та дарує щирість та любов нашого Бога», — подякував волонтерам о. Володимир.
Наступним етапом стала робота у групах, де всі волонтери могли поділитися своїми думками та ідеями в питанні, як покращити соціальне служіння в умовах війни. Натомість запрошені диктори розповіли про соціальне служіння для родин військовослужбовців, підтримку родин загиблих, інтеграцію ВПО в громадах та розвиток молодіжного лідерства та волонтерства.
Однією з цілей організації форуму було почути думку кожного та спільно подумати над покращенням ефективності допомоги потребуючим.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ